Floating - nowy sposób na stres w ciąży

2015-09-28 10:37

Floating to nowy sposób na stres w ciąży. Polega na zanurzeniu w roztworze specjalnej soli i odcięciu się od bodźców zewnętrznych. Floating ma wiele właściwości, które wpływają relaksująco na organizm w ciąży i po porodzie.

Floating
Autor: thinkstockphotos.com Floating pozwala się zrelaksować, koi nerwy i redukuje stres.

Spis treści

  1. >> Przeczytaj: Zabiegi kosmetyczne i SPA w ciąży: co wolno, a czego nie? >>
  2. Floating: co to takiego?
  3. Floating: w ciąży
  4. >> Sprawdź również: Jak pokonać zmęczenie w ciąży >>
  5. Floating: po porodzie
  6. >> Dołącz do dyskusji na forum Mjakmama24.pl! Wypowiedz się na temat: czy w ciąży można czuć się seksownie >>
  7. Floating: jak przygotować się do sesji floatingu?

Floating – to angielskie słowo dokładnie znaczy: dryfowanie. Ale w tym przypadku chodzi o dryfowanie szczególne, w niezwykłych okolicznościach. Jest to metoda głębokiego relaksu, z której można skorzystać w niektórych ośrodkach i gabinetach odnowy biologicznej. Floating polega na przebywaniu przez okres około półtorej godziny w specjalnej, zamkniętej kapsule, do której nie dociera światło ani żadne dźwięki – panuje tam cisza i ciemność.

>> Przeczytaj: Zabiegi kosmetyczne i SPA w ciąży: co wolno, a czego nie? >>

Floating: co to takiego?

Kapsuła jest wypełniona roztworem soli Epsom, czyli siedmiowodnym siarczanem magnezu. Jest to substancja wykorzystywana w medycynie i kosmetyce od ponad stu lat. Właściwości soli Epsom związane są z działaniem magnezu – pierwiastka, który odgrywa bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Co ciekawe, ciało leżące w roztworze soli Epsom, nie tonie, tylko się unosi – podobnie jak w Morzu Martwym. Według osób zajmujących się profesjonalnie floatingiem, jest to najbardziej relaksujące środowisko, w jakim może przebywać człowiek, a relaksowanie się w roztworze siarczanu magnezu przynosi wszechstronne korzyści: wprowadza ciało w stan głębokiego odprężenia, rozluźnia wszystkie mięśnie, koi nerwy, redukuje stres.

Floating: w ciąży

Floating w ciąży nie jest zakazany - ograniczenia dotyczą jedynie kobiet w I trymestrze ciąży, wynika to jednak bardziej z ostrożności niż konkretnych przeciwwskazań. Floating ma wiele właściwości, które pozytywnie wpływają na organizm przyszłej mamy. Po pierwsze, sól Epsom świetnie wpływa na kondycję skóry czy włosów. Podczas takiej „kąpieli” przez skórę wchłaniany jest magnez, którego kobiety w ciąży potrzebują bardzo dużo. Brak grawitacji i swobodne dryfowanie w roztworze soli to rozluźnienie wszystkich mięśni i odciążenie kręgosłupa. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile np. energii zabiera nam walka z grawitacją, jakim grawitacja jest obciążeniem dla ciała, a tutaj jest kompletne wyzwolenie. Nie trzeba się adaptować, bo temperatura roztworu soli jest zbliżona do temperatury ciała.

>> Sprawdź również: Jak pokonać zmęczenie w ciąży >>

Floating: po porodzie

Floating to też świetna propozycja dla mamy, która chce zregenerować swój organizm po ciąży i porodzie... Oczywiście. Oprócz wspomnianych zalet dochodzi tutaj również kwestia snu, którego młodej mamie najczęściej brakuje. Floating pozwala szybko i skutecznie zregenerować ciało i zarazem umysł, który potrzebuje wyciszenia i odreagowania stresu związanego z opieką nad niemowlakiem. Siarczan magnezu poprawia także wygląd skóry, wpływa na lepsze krążenie, redukuje cellulit. Fenomen floatingu polega jednak na jego wszechstronnym działaniu, zarówno na ciało, jak i na umysł.

>> Dołącz do dyskusji na forum Mjakmama24.pl! Wypowiedz się na temat: czy w ciąży można czuć się seksownie >>

Floating: jak przygotować się do sesji floatingu?

Na sesję floatingu nie należy przychodzić zaraz po obfitym posiłku oraz z uczuciem głodu, bo oba stany potęgują się w kapsule. Nie powinno się przed samą sesją pić napoi z kofeiną. Pierwsza sesja zawsze jest specyficzna, ponieważ to kompletnie nowe doświadczenie. Można próbować tego stopniowo, na początku przy świetle i muzyce relaksacyjnej, a dopiero później – w ciemności i ciszy. Pierwsza wizyta w kapsule powinna być łagodnym przyjęciem tego, co zostanie nam zaoferowane przez przyjazne środowisko i nas samych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza