NUDNOŚCI w ciąży: czy można sobie z nimi poradzić?

nudnosci w ciazy

Nudności w ciąży to normalna, ale bardzo nieprzyjemna dolegliwość ciążowa. Choć nudności są nieprzyjemne, nie szkodzą ani mamie ani dziecku. Są jednak bardzo uciążliwe i nieprzyjemne. Zobacz jak z nudnościami w ciąży poradziła sobie z nimi użytkowniczka naszego forum mjakmama24.pl.

Nudności ciążowe dopadły mnie w 6. tygodniu. Nie towarzyszyły im wymioty, ale mimo to nie sprawiały przyjemności. Są męczące i na początku nie potrafiłam nic zrobić w domu, bo albo poczułam jakiś zapach, który mnie drażnił, albo za dużo zjadłam. Są one nieuniknione, choćbyśmy nie wiem jak się starały. Czasem jednak cieszę się, że są.

Nudności w ciąży: czy są potrzebne?

Nudności w ciąży świadczą o tym, że nasz organizm zmienia się dla małego człowieka. Prawda jest taka, że nie ma uniwersalnych sposobów na nudności, bo każda kobieta i każda ciąża są inne. Jednakże metodą prób i błędów można je ograniczyć w mniejszym lub większym stopniu.

Nudności w ciąży: jak sobie z nimi radzić?

Osobiście polecam kilka sposobów. Zjedzenie czegoś przed wstaniem z łóżka pomaga, to fakt. Polecam sucharki. Częste, ale niewielkie ilości jedzenia też są bardzo dobrym pomysłem. Ja na przykład muszę coś zjeść co dwie godziny. Mogą to być zwyczajne ciasteczka, owoc lub kubek ciepłego kisielu. Nie polecam obżarstwa, bo strasznie męczy żołądek, a tu chodzi o to, żeby go teraz nie nadwyrężać. Żeby spokojnie pracował. Dobrym owocem, który zapobiega nudnościom, są mandarynki. Non stop je wcinam i naprawdę czuję ulgę na żołądku. Tak jak i dla większości kobiet, tak i dla mnie kuchnia, a w szczególności lodówka, to istny koszmar. Samo przygotowywanie potraw nie było dla mnie problemem, ale wejście do kuchni sprawiało, że mój żołądek szalał. Przypomniałam sobie o cytrynie. Ma przecież właściwości niwelujące zapach. Nie lubię cytrynowych odświeżaczy powietrza, bo mają drażniący aromat, ale można wykonać samemu domowy odświeżacz. Wystarczy do spryskiwacza wlać wodę, może być gotowana, i wyciśnięty sok z cytryny. Potraktowałam w ten sposób kuchnię – szafki, kaloryfer, lodówkę. Następnego dnia nie miałam problemu z pobytem w kuchni. Takim odświeżaczem można spryskać wszystko, bo to tylko woda z cytryną, więc nie jest trujący i nie zawiera chemii. Chociaż nie ma idealnego sposobu na zanik nudności, można je zmniejszyć. I najważniejsze: pamiętajcie, że znosimy to dla tego małego człowieczka, który w nas rośnie.

Więcej porad innych mam znajdziesz na naszym forum mjakmama24.pl

forum.mjakmama24.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama24.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.