Masturbacja w ciąży? Tak, ale delikatna

Masturbacja w ciąży? Tak, ale delikatna
fot.: photos.com
Masturbacja w ciąży

Masturbują się i mężczyźni, i kobiety – i nawet coraz częściej się do tego przyznają. Masturbują się również kobiety w ciąży, choć te mówią o tym niechętnie. Głównie dlatego, że nie mają pewności, czy to jest normalne i naturalne. Te zaś, które chciałyby może w tym okresie kontynuować takie zachowania, nie wiedzą, czy to nie zaszkodzi dziecku.

Masturbacja (zachowania masturbacyjne), wbrew pozorom, wcale nie zanika wraz z rozpoczęciem współżycia, i to zdaniem seksuologów jest jak najbardziej naturalne. Według badań seksuologa prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza ok.11 proc. mężów i ok. 7 proc. żon kontynuuje w związku zachowania masturbacyjne. Większość lekarzy nie widzi przeciwwskazań do masturbacji w ciąży.

- Najważniejsze, aby kobieta w ciąży była zdrowa i czuła się szczęśliwa, bo od tego zależy zdrowie jej dziecka - wyjaśnia ginekolog i położnik dr Jacek Tulimowski - Jeśli więc ma ochotę na samopobudzanie i nie ma ku temu żadnych przeciwskazań medycznych, ciążą nie jest zagrożona, to czemu nie. Kobiety w ciąży często mają większą ochotę na seks, a nie zawsze są ku temu warunki, aby rozładować napięcie, bo np. partner przebywa gdzieś daleko. Masturbując się, sprawiają, że ich organizm zaczyna produkować więcej substancji poprawiających nastrój i w ogóle korzystnie działających na zdrowie. Nie tylko ich, ale również dziecka. Oczywiście powinny jednak cały czas mieć na uwadze, aby pobudzać się delikatnie, nie szkodząc płodowi.

Masturbacja w ciąży: jak to robić- ogólne zasady

  • Najpierw upewnij się (nie wstydź się porozmawiać o tym ze swoim lekarzem), czy taka forma uprawiania seksu jest dla ciebie w tym okresie wskazana.
  • Nie używaj żadnych przedmiotów, nawilżaczy z sex shopu. Jeśli uznasz, że przydałby się jakiś lubrykant (choć z pewnością nie będzie on potrzebny), użyj własnej śliny.
  • Jeśli robisz to pod prysznicem, upewnij się,czy woda nie jest za gorąca, co mogłoby przyspieszyć akcję porodową. Strumień wody nie może być zbyt silny. Kieruj go tak, żeby omijać brzuch i podbrzusze. Zbyt zimna woda tez nie jest wskazana, bo może spowodować szok termiczny, a to mogłoby zakończyć się poronieniem lub przedwczesnym porodem.
  • Do masturbacji wybierz taką pozycję, która nie będzie powodować ucisku na dziecko
  • Dotykając swoich narządów płciowych, rób to bardzo delikatnie, oczywiście czystymi rękami. Ogranicz się do zewnętrznego pobudzania, raczej nie wkładaj sobie palców do środka.
  • Nie spiesz się. To ma być powolna, zmysłowa pieszczota. I myśl o tym, jak z każdym ruchem twojej ręki ogarnia cię coraz większa błogość.
  • Rób to w czasie, kiedy będziesz mogła potem od razu zapaść w sen albo przynajmniej dłużej się zrelaksować.
  • Nie żałuj tego, co robisz. Jeśli będziesz się masturbować, a w chwilę potem to sobie wyrzucać, tylko sobie i dziecku takimi myślami zaszkodzisz.
  • Jeśli przedtem ty i twój partner nie mieliście zahamowań i np. czasami uprawialiście masturbację na swoich oczach, możecie nadal tak robić. Widok twojego zaokrąglonego brzuszka w połączeniu z taką stymulacja na pewno będzie dla niego podniecającym doświadczeniem.
forum.mjakmama24.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama24.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.