Objawy ciąży: SENNOŚĆ W CIĄŻY – dlaczego ciągle chce mi się spać?

źródło: www.dlarodzinki.pl
Bezsennosc w ciazy
fot.: photos.com
Bezsenność w ciąży: sypialnia i łóżko, dzięki którym prześpisz całą noc

W ciąży ciągle chce ci się spać? Senność w ciąży to normalne zjawisko. Senność to jeden z objawów wczesnej ciąży. Dowiedz się, skąd się bierze ciągła senność w ciąży i jak sobie radzić z ciągłym zmęczeniem?

Ciągłe zmęczenie, znużenie, senność to jedne z pierwszych objawów ciąży. Występują częściej niż sztandarowe nudności i wymioty. W pierwszym trymestrze możesz się często borykać z nagłymi atakami wszechogarniającej senności. Chęć położenia się i zaśnięcia przychodzi nagle i trudno z nią walczyć. Nie raz zdarzy ci się zasnąć przy biurku w pracy czy w autobusie. Skąd się bierze senność w ciąży? To skutek działania hormonów ciążowych, a zwłaszcza wzrostu stężenia progesteronu.

Jak sobie radzić z sennością w ciąży?

Trudno walczyć z tym objawem ciąży – najlepiej po prostu poddać się senności i uciąć sobie drzemkę, jeśli to tylko możliwe. Pociesz się tym, że ciągłe zmęczenie niedługo minie – w drugim trymestrze będziesz mieć przypływ energii. Niezawodnym sposobem na pokonanie zmęczenia, nie tylko w ciąży, jest ruch na świeżym powietrzu, choćby spacer. Zadbaj też o zdrową dietę, dostarczającą składników odżywczych, a nie pustych kalorii. Możesz pić kawę (maksymalnie 2 filiżanki dziennie) lub zieloną herbatę (4 filiżanki). Energii dodasz sobie też, zjadając owoc cytrusowy lub 2 kostki gorzkiej czekolady. Orzeźwienie zapewni chłodny, ale nie zimny, prysznic.

forum.mjakmama24.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama24.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.