Seks w ciąży: pozycje seksualne najlepsze dla kobiety w ciąży

Seks w ciąży nie musi być nudny. W pierwszych miesiącach ciąży wykorzystujcie te same pozycje seksualne, co do tej pory. Oczywiście pod warunkiem, że nie ma przeciwskazań. W kolejnych miesiącach ciąży wskazane są te wszystkie pozycje seksualne, w których kobieta ma możliwość kontrolowania głębokości penetracji i tempa ruchów partnera oraz takie, w których seks w ciąży nie będzie powodować ucisku na brzuch.

Seks w ciąży jeszcze niedawno był tematem tabu, na szczęście to już przeszłość. Jeśli ciąża rozwija się prawidłowo pojawia się natomiast pytanie: jakie pozycje seksualne w ciąży są bezpieczne?
Uwaga: pozycja klasyczna i jej odmiany nie są wskazane nie tylko ze względu na rozmiary brzuszka, alei dlatego, że w tej pozycji dochodziłoby do niebezpiecznych obciążeń kręgosłupa kobiety oraz ucisków żył i tętnic. Nie ma natomiast przeciwskazań przed wykorzystaniem innych sprzętów, poza łóżkiem. Ale nie gadżetów erotycznych, te są zabronione.

  • pozycja kowbojska przednia

Mężczyzna leży na plecach, kobieta siada na jego udach, podpierając się rękami o łóżko. Jeśli brzuszek nie jest jeszcze bardzo duży, może pochylić się bardziej do przodu, kładąc dłonie na jego barkach. Nasadza się na jego członek, wprowadzając go w takim rytmie i na taką głębokość, jaka jej odpowiada. Mężczyzna może podtrzymywać partnerkę za biodra,może głaskać ją po brzuszku, po plecach. Jednak nie po piersiach, które, jeśli są to późniejsze miesiące ciąży, mogą być bardzo tkliwe, więc taki dotyk mógłby kobiecie sprawić ból. Niektórzy naukowcy uważają, że w późniejszych miesiącach ciąży ich pieszczoty mogłyby uruchomić produkcję oksytocyny, hormonu przyspieszającego akcję porodową. Jednak inni są zdania, że oksytocyna, dająca  poczucie błogości i szczęścia, nie tylko nie zaszkodzi, ale i dziecku dostarczy podobnych wrażeń.

  • pozycja kowbojska tylna

Kobieta usadawia się na udach mężczyzny, plecami do  niego. Opierając się na wyprostowanych rękach, lekko odchyla się, jednocześnie nasadzając się na członek partnera. Nogi może trzymać ugięte lub nieco wyprostowane, tak, by nie obciążać brzuszka. Aby zanadto się nie zmęczyć, może wykonywać ruchy nie tylko góra-dół, ale też ruchy poprzeczne, zataczając pupą delikatne kółeczka. Ruchy powinny być naprzemienne.

  • pozycja łyżeczek

Kobieta leży na boku, mężczyzna za nią. Aby jemu było łatwiej dokonać penetracji, powinien nieco się odchylić. Partner musi jednak uważać, bo im bardziej się odchyli, tym głębsza będzie penetracja. Dla ułatwienia kobieta może nieco unieść swoją „górną” nogę.
Pozycja ta umożliwia odbycie niespiesznego, pełnego relaksu seksu, którym, można się cieszyć długie minuty. Jednocześnie partnerzy mogą nawzajem obdarzać się pieszczotami, dotykiem.

  • pozycja kolankowo-łokciowa

Kobieta klęczy, podpierając się na łokciach, mężczyzna wchodzi w nią od tyłu, obejmując ją za biodra. I choć pozycja ta stwarza możliwość głębokiej penetracji, to w przypadku ciąży partnerki mężczyzna powinien wystrzegać się głębokich i mocnych pchnięć. Partner może jedna ręką obejmować kobietę, a drugą masować jej plecy, co jest w ciąży bardzo miłą pieszczotą.

  • pozycja siedząca tylna

Mężczyzna siada na krześle, kobieta siada na jego kolanach, tyłem do niego, opierając się rękami o jego uda. Partner gładzi ją po plecach, karku, włosach,podczas gdy ona sama  reguluje głębokość i tempo ruchów.

Seks w ciąży

Ciąża to szczególny czas w życiu każdej pary. Codzienna troska o nienarodzone dziecko sprawia, że zastanawiamy się czy którakolwiek z wykonywanych codziennych czynności mu nie szkodzi. Seks w ciąży jest jedną z tych czynności, która może wzbudzić tego rodzaju wątpliwości. Zapytaliśmy eksperta czy w ciąży można uprawiać seks, jakie mogą być korzyści ze współżycia w ciąży, czy uprawiając seks można zaszkodzić dziecku, oraz co powinno nas zaniepokoić.
Autor tekstu: Bożena Stasiak
Autor zdjęcia: photos.com
Mjakmama24.pl - forum mam
uaktualnij licznik
Przeczytaj też:
OBJAWY CIĄŻY: objawy charakterystyczne dla wczesnej ciąży
OBJAWY CIĄŻY: objawy charakterystyczne dla wczesnej ciąży

Pytanie o objawy ciąży, szczególnie tej wczesnej, jest jednym z najczęściej zadawanych ...

zobacz więcej

Newsletter

Forum Forum mjakmama

uzytkownik

Ok, ogarnelam siebie, domek to lecę z młodym na spacer. Musze cos do kawy kupic bo koleżanki z pracy popołudniu ...

uzytkownik

Natuska moze to pomyłka. Ja mam np. wpisane szczepienia, których młody nie miał, bo sa to szczepienia raz, ze dla ...

uzytkownik

Mi spasowal inglot w kamieniu a teraz testuje podklad revlon color stay, wg opinii jest taki sam jak Mac, uzywajac ...

facebook

Mjakmama24.pl duży i popularny serwis internetowy, którego głównymi tematami są ciąża, poród i dzieci. Dział Ciąża. Ciąża forum, porady ginekologa. Ciąża pierwsze objawy: jakie są najczęstsze objawy ciąży. Testy ciążowe: jak zrobić test ciążowy, czy jestem w ciąży. Kalendarz ciąży i książeczka ciąży: tydzień ciąży - sprawdź co się dzieje w danym tygodniu ciąży. Ciąża przebieg: tydzień po tygodniu. Zalecane badania w ciąży i wizyty kontrolne u ginekologa: ciąża badania, które musisz zrobić. Badanie poziomu cukru we krwi w ciąży. Kiedy należy wykonać badania prenatalne w ciąży. Ile razy w ciąży należy wykonywać usg. Interpretacja usg w ciąży. Jak rozwija się dziecko w brzuchu mamy. Problemy z donoszeniem ciąży. Ciąża zagrożona, problemy z łożyskiem, problemy z pępowiną, wody płodowe. Co to jest cholestaza ciążowa i cukrzyca ciężarnych. Sposoby na dolegliwości ciążowe, mdłości, wymioty, zgagę, bóle kręgosłupa, puchnące nogi. Zdrowa dieta dla kobiet w ciąży, ciąża jadłospis. Ciąża ćwiczenia: dobre ćwiczenia dla kobiet w ciąży. Przygotowanie do porodu. Czy warto chodzić na zajęcia w szkole rodzenia.

Serwis mjakmama24.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.