Jaki masaż dla ciężarnej? Dbaj o ciało w ciąży

2014-10-06 15:25

Masaż w ciąży relaksuje, przynosi ulgę plecom, zapobiega rozstępom. Masaże w ciąży są bezpieczne dla przyszłej mamy. Podczas ciąży nie tylko można, ale wręcz warto masować ciało i w domu, i w gabinecie. Jaki wykonać masaż w ciąży: radzimy.

Masaż w ciąży
Autor: thinkstockphotos.com Możesz masować ciało na dwa sposoby: pod prysznicem (przy użyciu szorstkiej gąbki) oraz tradycyjnie, dłonią albo masażerem elektrycznym.

Nawet jeśli nigdy wcześniej się nie korzystałaś z masażu ciała, podczas ciąży prawdopodobnie odczujesz taką potrzebę. Masaż w ciąży to znakomity zabieg relaksacyjny. Dlaczego warto skusić się na masaż w ciąży? Powodów będzie przynajmniej kilka – narastające wraz z każdym miesiącem zmęczenie, spowodowane coraz większym ciężarem brzucha, opuchnięte nogi, dolegliwości kręgosłupa, a nawet chęć zadbania o skórę, której w czasie ciąży potrzebne jest wyjątkowe traktowanie. Możliwości są dwie. Mniej skomplikowany masaż w ciąży piersi, brzucha czy ud można wykonać samodzielnie, w zaciszu własnej łazienki albo na kanapie przed telewizorem.

Co zrobić, żeby PORÓD był łatwy? Przygotuj się do rodzenia! 

Masaż w ciąży w gabinecie kosmetycznym

Masaż kręgosłupa w ciąży, relaksujący lub masaż w ciąży antyrozstępowy przy użyciu specjalistycznych kosmetyków lepiej powierzyć specjaliście. W domu możesz masować te miejsca, do których masz łatwy dostęp – stopy, łydki, uda, brzuch czy piersi. To bardzo dobry sposób, by poradzić sobie z opuchlizną nóg po ciężkim dniu, i – co także istotne – zawalczyć o skórę bez rozstępów w ciąży. Podczas ciąży na skutek działania hormonów słabną znajdujące się pod skórą włókna podporowe – kolagen i elastyna. Masaż ciała, wykonywany raz czy dwa razy dziennie, pomaga pobudzić komórki do regeneracji, co bezpośrednio wzmacnia owe włókna. Możesz masować ciało w ciąży na dwa sposoby: pod prysznicem (przy użyciu szorstkiej gąbki) oraz tradycyjnie, dłonią albo masażerem elektrycznym. Jeśli lekarz prowadzący ciążę wyrazi zgodę, a ty masz na to ochotę, warto od czasu do czasu chodzić na masaże do gabinetu kosmetycznego. Są specjalne oferty dla kobiet w ciąży. Taki masaż nie tylko doskonale cię zrelaksuje, ale też przygotuje do porodu, zmniejszy ciążowe dolegliwości. Najlepiej udać się na masaż do salonu, który specjalizuje się w zabiegach dla kobiet w ciąży, co daje gwarancję, że wykona go fachowiec. By było widać i czuć efekty, na masaże trzeba chodzić regularnie. W listopadowym numerzeM jak Mama piszemy, z jakich typów masaży bezpiecznie możesz korzystać, będąc w ciąży, i co jest ważne, by domowy masaż był bezpieczny i sprawiał ci przyjemność.

CELLULIT w ciąży: zapobiegaj dietą, ćwiczeniami, kosmetykami i masażem >>

Zobacz też jak masować niemowlaka:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza