Ten produkt poprawi kondycję twoich włosów. Możesz go stosowac w okresie ciąży

2022-06-20 14:57

Oleje w ciąży to wszechstronne kosmetyki: nadają się nie tylko do pielęgnacji twarzy i ciała, ale też zastąpią odżywkę lub maskę do włosów i wzmocnią cebulki włosów. Które oleje najlepiej nadają się do olejowania włosów?

Olejowanie włosów w ciąży: olej kokosowy, arganowy, sezamowy
Autor: Getty images Ten produkt poprawi kondycję twoich włosów

Jeśli masz suche i łamliwe włosy warto zastosować bezpieczne oleje, które są naturalnymi kosmetykami. Naturalne oleje wyciskane są na zimno z roślin, dzięki czemu nie tracą substancji odżywczych. To sprawia, że są bardzo cenne dla skóry i włosów w okresie ciąży.

Spis treści

  1. Jak działają oleje na włosy w ciąży?
  2. Olej arganowy na włosy w ciąży
  3. Olejowanie olejem kokosowym
  4. Olej sezamowy do skóry i włosów
Zagęszczanie włosów - metoda siateczkowa

Jak działają oleje na włosy w ciąży?

Można stosować je osobno albo dodawać po kilka kropel do kosmetyków. Wiele olejów ma działanie kompleksowe – jednocześnie ujędrniają, uelastyczniają, nawilżają, koją podrażnienia, regenerują skórę i zapobiegają jej przesuszeniu.

Niektóre oleje dodatkowo odprężają albo pobudzają. To, który olej wybrać do pielęgnacji skóry i włosów w ciąży, powinno zależeć i od potrzeb naszej skóry, i od celu, jaki chcemy osiągnąć.

Olej arganowy na włosy w ciąży

Olejek arganowy: naturalne kosmetyki w ciąży. Otrzymywany jest z ziaren drzewa arganowego. Niełatwo go wyprodukować (jest robiony ręcznie, a ziarna trudno otworzyć), dlatego zaliczany jest do najdroższych olejów. Nieco ciemniejszy od oliwy z oliwek, zawiera m.in. nienasycone kwasy tłuszczowe omega 6 i 9, witaminę E oraz kwas oleinowy.

Regeneruje barierę lipidową naskórka, nawilża, odżywia, ma działanie łagodzące i przeciwzapalne. Można go stosować do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów.

Olejowanie włosów w ciąży - olejek arganowy przyda się do:

  • olejowanie włosów olejem arganowym powoduje odżywianie cebulek włosów (co zapobiega ich późniejszemu nadmiernemu wypadaniu) – porcję olejku można wmasować w skórę na pół godziny przed myciem, a potem umyć włosy jak zwykle;
  • pielęgnacji suchej, szorstkiej skóry, zwłaszcza na kolanach i łokciach (w problematyczne miejsca wystarczy wmasować go dwa razy dziennie);
  • olej arganowy zapobiega rozstępom – można go wmasowywać w skórę zamiast kremu albo kilka kropel zmieszać z porcją kosmetyku i dopiero wtedy nałożyć na skórę.

Czytaj również: Uroda w ciąży: jakie problemy z cerą mogą pojawić się w ciąży?

Czy ścięcie włosów wzmacnia je i hamuje proces ich wypadania?

Olejowanie olejem kokosowym

Olej kokosowy pozyskiwany z miąższu kokosa, ma formę masła, które roztapia się pod wpływem ciepła dłoni. Jest źródłem nasyconych kwasów tłuszczowych, witamin C, E i z grupy B, potasu, wapnia, cynku i żelaza. Nawilża suchą skórę, odżywia łamliwe włosy, wspomaga walkę z łupieżem. Olej kokosowy doda witalności włosom i skórze.

Olejowanie włosów w ciąży - olej kokosowy przyda się do:

  • olej kokosowy w pielęgnacji włosów – sprawdza się, gdy włosy w dotyku przypominają siano (są przesuszone). Warto wtedy na pół godziny przed myciem głowy wmasować w nie odrobinę oleju, a następnie owinąć głowę folią i ręcznikiem. Potem trzeba dokładnie spłukać olej z włosów, a następnie umyć głowę;
  • nawilżania skóry twarzy i ciała – można stosować go zamiast balsamu do ciała, wmasowując raz lub dwa razy dziennie.

Olej sezamowy do skóry i włosów

Ten olej uzyskiwany z nasion sezamu indyjskiego. Bogaty w pierwiastki, witaminy i sole mineralne, m.in. wapń, miedź, potas, fosfor, kwas foliowy, wit. E i z grupy B. Olej sezamowy przenika w głąb skóry, dając niekiedy efekt delikatnego rozgrzania, dlatego sprawdza się zwłaszcza podczas masażu w ciąży. Ma też zdolność oczyszczania skóry z toksyn, tonizuje, nawilża.

Włosy w ciąży - olej sezamowy przyda się do:

  • pielęgnacji skóry głowy – wtarty na godzinę przed myciem, poprawia jej ukrwienie i wzmacnia cebulki;
  • olejowania włosów olejem sezamowym odżywia je i zmiękcza. Nałóż olej na włosy, owiń głowę folią, a po 30 minutach umyj głowę;
  • olej sezamowy nadaje się też do masażu po kąpieli – kilka kropel oleju można rozgrzać w dłoniach i wmasować w skórę zamiast balsamu. 
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza