TEST CIĄŻOWY: błędny wynik testu ciążowego – czy test ciążowy może się mylić?

źródło: www.dlarodzinki.pl
Nastoletnia ciaza co z prawami rodzicielskimi gdy nastolatka rodzi dziecko
fot.: photos.com
Nastoletnia ciąża: co z prawami rodzicielskimi, gdy nastolatka rodzi dziecko

Test ciążowy to szybki i niedrogi sposób, by potwierdzić ciążę. Testy ciążowe są wiarygodne, ale w niektórych przypadkach mogą się mylić. Kiedy wynik testu ciążowego może być błędny?

Obserwujesz u siebie objawy ciąży? Starasz się o dziecko i chciałabyś jak najszybciej potwierdzić, że doszło do zapłodnienia? Sięgnij po test ciążowy – używa się go szybko i łatwo. Warto jednak wiedzieć, w jakich sytuacjach wynik testu ciążowego może być błędny.

Test ciążowy - kiedy wynik testu ciążowego może być błędny?

Wiarygodność testów ciążowych jest oceniana na 95-99 proc. Jednak wynik testu ciążowego może być błędny, gdy:

  • Test ciążowy jest przeterminowany
  • Test ciążowy został wykonany zbyt wcześnie (powinno się go robić po terminie spodziewanej miesiączki, a najwcześniej 8 dni po domniemanym zapłodnieniu. Test ciążowy wykonany tuż po owulacji może dać fałszywy wynik pozytywny z powodu hormonu podobnego do hCG – hormonu ciążowego)
  • Przyjmujesz zastrzyki hormonalne po zapłodnieniu in vitro (hormony z zastrzyków są podobne do hCG, więc wynik może być pozytywny mimo braku ciąży)
  • Przyjmujesz leki antydepresyjne (test może wykazać ciążę mimo jej braku)
  • Cierpisz na chorobę tarczycy lub nerek (test może wyjść fałszywie pozytywny)
  • Jesteś w okresie okołomenopauzalnym (test może wyjść błędnie pozytywny)
forum.mjakmama24.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama24.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.