KTG – wiesz, że możesz wykonywać to badanie samodzielnie w domu?

ktg
HomeKTG

Martwisz się czasem stanem zdrowia swojego dziecka? Czy u niego wszystko w porządku?! Dzięki urządzeniu do samodzielnego wykonywania badania KTG – Home KTG, już nie musisz. Zobacz na czym polega to badanie i jak wygląda takie urządzenie.

Badanie KTG umożliwia badanie czynności skurczowej macicy oraz podsłuchanie bicia serca dziecka oraz tym samym upewnienie się, że dziecko jest w pełni bezpieczne. Zwykle takie badanie wykonuje się w szpitalu, w ostatnim trymestrze. Teraz można je wykonać także w zaciszu domowym, bez konieczności  ciągłego jeżdżenia do placówki.

Wyniki badań monitorowane przez lekarza

To, że badanie wykonuje się w domu nie oznacza, że to my same mamy interpretować jego wyniki. Po zakończonym badaniu (trwa ono 30 minut), jest ono wysyłane do lekarza w celu sprawdzenie czy wszystko jest w porządku. Jeśli coś cię zaniepokoi, położna z Całodobowego Centrum Medycznego odpowie na każde twoje pytanie, a w razie niebezpieczeństwa wezwie karetkę. Oczywiście nie każde badanie musisz przesyłać  do weryfikacji – wysyłane są tylko te w pełni zakończone ( trwające wymagane pół godziny) badania. Jeśli chcesz tylko posłuchać serca dziecka -  po prostu wykonaj badanie krócej.

Pamiętaj, że badanie KTG jest w pełni bezpieczne dla mamy i dla dziecka!  

Na czym polega badanie KTG?

Badanie KTG polega na rejestracji czynności serca dziecka oraz czynności skurczowej macicy. Badanie wykonane za pomocą urządzenie Home KTG (nieważne o jakiej porze je wykonasz) przesyłane jest do Całodobowego Centrum Medycznego Monitorowania, gdzie jest następnie analizowane i opisywane przez zespół specjalistów - ginekologów i położne. Jeśli coś nas zaniepokoi, jesteś natychmiast informowana o tym telefonicznie. Jeśli wyniki są negatywne, wzywamy karetkę pod adres, który nam podałaś.

Skąd wziąć to urządzenie?

Urządzenia nie musisz kupować – jest ono wypożyczane przez Polski Bank Komórek Macierzystych. Technologię dostarcza Comarch Healtcare. Kiedy urządzenie nie będzie Ci już potrzebne – zwrócisz je. Gdy aparat  jest już niepotrzebny, przyszła mama informuje o tym PBKM, a firma wysyła po nie kuriera!

Trzy kroki do wykonania samodzielnego badania w domu:

  1. podpisanie umowy/odebranie aparatu;
  2. wykonanie badania;
  3. odebranie wiadomości od specjalistów.

Jak wygląda badanie krok po kroku i jak obsługuje się to urządzenie? – zobacz FILM

Aktualizacja: 2016-12-07 Publikacja: 2016-12-07
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
Artykuł powstał przy współpracy z: Polski Bank Komórek Macierzystych
Polski Bank Komórek Macierzystych
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.