Ćwiczenia na kręgosłup w ciąży: jak ćwiczyć, by wzmocnić kręgosłup? [GALERIA ZDJĘĆ]

Ćwiczenia na kręgosłup w ciąży oraz systematycznie wzmacniane mięśnie zapobiegną bólom odcinka lędźwiowego. Powiększający się brzuszek powoduje, że w okresie ciąży większości kobiet towarzyszy silny ból pleców. Sprawdź, jak ćwiczyć, by wzmonić kręgosłup w ciąży.

Ćwiczenia na kręgosłup w ciąży to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się bóli pleców w ciąży. Jeśli dobrze się czujesz, a lekarz nie wyraził przeciwskazań, możesz zacząć ćwiczenia od razu, kierując się zasadą, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Czytaj także: 11 sposobów na ból pleców w ciąży

Ćwiczenia na kręgosłup w ciąży: gdzie ćwiczyć?

Ćwiczenia na kręgosłup w ciąży można wykonywać w domu. Znajdź wygodne miejsce, połóż się na dywanie lub macie i zabierz się do pracy. Możesz korzystać z podpowiedzi w internecie, oglądając filmy z trenerami (wybieraj solidnych) lub z pomocy fizjoterapeutki. Jeśli chciałabyś ćwiczyć, ale nie wiesz jak, wybierz się na zajęcia do klubu fitness. Tam będziesz mogła albo skorzystać z zajęć grupowych, albo z konsultacji trenera personalnego.

Czytaj także: Poranne ćwiczenia dodadzą ci energii na cały dzień

Ćwiczenia na kręgosłup w ciąży: jak często ćwiczyć?

Jeżeli dolega ci ból pleców, nie czekaj, tylko od razu zabierz się do pracy. Ćwicz codziennie, ale nie forsuj się za bardzo - ćwiczenia wykonuj spokojnie i powoli. W przypadku, gdy chcesz tylko wzmocnić mięśnie kręgosłupa, możesz ćwiczyć około 2-3 razy w tygodniu. Dzięki temu rozciągniesz mięśnie i zapobiegniesz bólom pleców.

Nie przegap

Aktualizacja: 2016-07-28 Publikacja: 2015-08-24
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.