Ciało kobiety w ciąży: zaplanuj ciążę perfekcyjnie!

perfecta
fot.: materiały prasowe
Ciało kobiety w ciąży zmiania się nie tylko w okolicy brzucha: rosną stopy, pojawiają się zmiany na skórze, szybciej pije serce, a kobiecie często jest ciepło.

Jak zmienia się ciało kobiety w ciąży? To pytanie zadają sobie przyszłe mamy, gdy dowiadują się, że w ich rodzinie pojawi się kolejna osoba. Do tych ważnych 9 miesięcy w życiu warto się więc odpowiednio przygotować. Przeczytaj, czego się możesz spodziewać: jakie zmiany czekają ciało kobiety w ciąży.

Kiedy dowiadujesz się o ciąży, z jednej strony czujesz ogromną radość i szczęście i oczyma wyobraźni widzisz już te radosne spacery z wózkiem. Z drugiej - dręczą cię te niekończące się obawy o to, jak wygląda ciało kobiety w ciąży i czy ty również będziesz miała takie problemy: a jeśli przytyję za dużo? A jeśli już nigdy nie założę ulubionych spodni? Jeśli moje piersi już zawsze będą służyły tylko do karmienia?

Często wstydzimy się tych myśli. Dajemy sobie wmówić, że najważniejsze jest dziecko, że nasze wartości i potrzeby przestają się liczyć już tak mocno. To taka manipulacja kreująca od lat obraz idealnej Matki Polki. Jesteś ważna! To, jak zadbasz o siebie w trakcie ciąży, przełoży się na twoje szczęście i szczęście twojego dziecka!

Ciąża to trudny czas. W organizmie kobiety dochodzi do prawdziwych rewolucji! Ciało kobiety w ciąży wystawione jest na próbę, jedną z najważniejszych w życiu. Niby jeszcze nie przytyłaś, a już czujesz się ociężale. Twoje piersi bolą. Spałabyś całą dobę, a jedzenie i jego zapachy na przemian mogłyby albo nie istnieć wcale, albo docierać do ciebie jeszcze bardziej intensywnie.

Ciało kobiety w ciąży: kobiecie jest cieplej

Wszystko dlatego, że w ciąży częściej jest się głodnym. Dzieje się tak ze względu na przyspieszenie tempa przemiany materii o 25 procent, co powoduje z kolei zwiększenie wydzielania ciepła oraz podniesienie temperatury ciała.

Ciało kobiety w ciąży: szybciej bijące serce

W ciąży objętość krwi zwiększa się o około 30 procent, co oznacza, że w naczyniach krwionośnych płynie około 1,5 litra więcej krwi niż wcześniej. Zwiększona ilość krwi ma bezpośrednie przełożenie na aktywizację serca, które musi pracować na wyższych obrotach, by ją przetoczyć. Skutkiem tego jest szybsze tętno, czyli szybsze bicie serca.

Ciało kobiety w ciąży: rosną stopy

Większość kobiet zauważa, że w ciąży urosły im stopy. Co jednak zdumiewające, większy rozmiar stopy pozostaje już na zawsze. Przyczyną tego jest nie tylko opuchnięcie stóp. Z uwagi na rozluźnienie wiązadeł i obciążenie dodatkowymi kilogramami, większość mam w ciąży kupuje nowe obuwie.

Ciało kobiety w ciąży: bardziej realistyczne sny

Często są to niestety koszmary, bardzo nieprawdopodobne, a jednocześnie wyjątkowo realistyczne. Przyczyną są najczęściej zmiany hormonalne.

Ciało kobiety w ciąży: zmiany na skórze

ciele kobiety w ciąży zachodzą również zmiany, które ją martwią. Najwięcej niepożądanych zmian pojawia się zwykle na skórze. Zmaga się ona z trądzikiem, rozstępami i przebarwieniami. Jednym z najbardziej gorących tematów w rozmowach przyszłych mam są rozstępy. Boją się ich prawie wszystkie kobiety, niemal 90 procent ciężarnych doświadcza tego problemu, w miarę jak ich ciała zwiększają obwód. Rozstępy pojawiają się zwykle na brzuchu i piersiach. Wyglądają jak różowe lub czerwone pręgi na skórze. Aby zapobiec ich występowaniu, należy zadbać o aktywność fizyczną i codziennie wcierać w ciało balsamy z witaminą E oraz alfa-hydroksykwasami. Ma je w swojej ofercie Perfecta. Z czasem rozstępy zmieniają kolor i stają się perłowe. Bardzo ważne jest, aby w ciąży słuchać swojego organizmu. To on wie najlepiej, co jest dla nas najlepsze. Kiedy tylko poczujemy ciągnięcie skóry lub dyskomfort z powodu przesuszonego ciała, koniecznie sięgnijmy po ulubiony krem!

Ciało kobiety w ciąży: pielęgnacja skóry

Ciało kobiety w ciąży wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Na początku należy sprawdzić, czy stosowane przed ciążą produkty nadają się dla ciężarnych, bo nie wszystkie spełniają ten warunek. Ważne, aby zaopatrzyć się w nowe kosmetyki, które mają atesty i są przeznaczone specjalnie dla przyszłych mam. Pielęgnację skóry należy zacząć od mycia. Zwykłe mydła usuwają ochronne olejki ze skóry, dlatego lepszym wyborem są nawilżające płyny do mycia.

Ważne, aby nowe, specjalistyczne preparaty dla kobiet w ciąży, po porodzie oraz w okresie karmienia piersią były dopasowane specjalnie do ciebie i twoich potrzeb! Kosmetyki, które zapobiegają rozstępom, łagodzą bolesność piersi oraz przeciwdziałają cellulitowi i utracie jędrności skóry, są odpowiedzią na najczęstsze problemy skórne, z jakimi borykają się przyszłe i świeżo upieczone mamy. Takie kosmetyki ma w swojej odercie Perfecta. Zostały stworzone niezwykle starannie, aby przy użyciu zaawansowanej technologii i dokładnie dobranych składników zagwarantować szybkie i skuteczne działanie, całkowicie bezpiecznie dla matki i dziecka. Receptury oparte są o naturalne, roślinne komponenty znane i polecane na oddziałach ginekologiczno-położniczych, jak na przykład wyciąg z liści kapusty, kora dębu, kwas foliowy czy probiotyki.

Kiedy już emocje na widok dwóch kresek na teście opadną, warto sięgnąć po kosmetyki szczególnie te polecane przez Instytut Matki i Dziecka.

Jesteś ciekawa naszych rozwiązań? Wejdź na stronę http://perfectamama.pl/ i dowiedz się więcej!

Aktualizacja: 2016-04-13 Publikacja: 2016-03-13
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
Artykuł powstał przy współpracy z: Perfecta
Perfecta
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.