PREZERWATYWA DLA KOBIET: jak używać prezerwatywy damskiej?

2013-08-06 11:55

Co to jest prezerwatywa dla kobiet? Prezerwatywa damska - poznaj wady i zalety, sprawdź jak jej używać. Prezerwatywa dla pań to środek antykoncepcyjny znany już od 1992 r, a jednak pod względem popularności prezerwatywa dla pań, nie dorównuje tej dla mężczyzn. Być może jest to efekt dość kłopotliwego zakładania prezerwatywy damskiej i pewnego dyskomfortu podczas stosunku.

prezerwatywa dla kobiet
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Co to jest prezerwatywa dla kobiet i jak się ją zakłada
  2. Prezerwatywa dla pań: jak zakładać taką prezerwatywnę
  3. Prezerwatywa damska: zalety i wady prezerwatyw dla kobiet

Dlaczego prezerwatywa damska jest mało popularna? Co trzeba wiedzieć o prezerwatywie dla kobiet? Odpowiadamy, na najczęstsze pytania dotyczące prezerwatywy dla kobiet. Prezerwatywa damska ma dość trudne zakładanie i to chyba jedna z najważniejszych przyczyn jej małej popularności. Ponadto cena prezerwatywy dla pań nie jest najniższa i w naszych aptekach jest dość trudno dostępna. Podczas stosunku prezerwatywa damska wydaje specyficzny, dość głośny dźwięk, co może powodować dyskomfort. Nie można jednak pomijać zalet prezerwatywy dla kobiet, która nie tylko chroni przed zajściem w ciążę, ale również przed zakażeniem HIV i innymi chorobami przenoszonym drogą płciową.

Co to jest prezerwatywa dla kobiet i jak się ją zakłada

Prezerwatywa dla kobiet wykonana jest z poliuretanu pokrytego środkiem nawilżającym i od prezerwatywy męskiej różnią ją dwa pierścienie, z których jeden znajduje się na jej końcu i ma ułatwiać wsunięcie prezerwatywy do pochwy i jej dobre ułożenie, a drugi – na początku prezerwatywy – ma chronić przed jej wypadnięciem. Prezerwatywa damska działa na podobnej zasadzie co męska i ma uniemożliwić plemnikom dotarcie do komórki jajowej.

Prezerwatywa dla pań: jak zakładać taką prezerwatywnę

Prezerwatywa dla pań: jak zakładać? Prezerwatywę dla kobiet, w przeciwieństwie do tej męskiej, można nałożyć dużo wcześniej przed stosunkiem (nawet 8 godzin). Aby była skuteczna założona damska prezerwatywa, musi pozostać w pochwie przez 6 godzin po współżyciu. Zakładanie prezerwatywy dla pań nie jest proste. Wsunięcie prezerwatywy damskiej do pochwy i odpowiednie jej umiejscowienie nie należy do łatwych. Stosując prezerwatywę dla kobiet trzeba ją założyć bardzo dokładnie. Pierścień wewnętrzny prezerwatywy powinien objąć szyjkę macicy. Prezerwatywa damska powinna być stosowana jednorazowo.

Prezerwatywa damska: zalety i wady prezerwatyw dla kobiet

Prezerwatywy dla kobiet: jakie mają wady i zalety? Czy warto stosować prezerwatywy damskie? Dużą zaletą tej metody jest oczywiście bezpieczeństwo, jakie daje prezerwatywa. Prezerwatywa dla pań w dużym stopniu chroni przed zajściem w ciążę (wskaźnik Pearla 5-21) i przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Prezerwatywa damska jest dobrą alternatywą dla kobiet, które z różnych przyczyn nie mogą stosować antykoncepcji hormonalnej. Stsowanie prezerwatywy dla pań nie ma żadnych skutków ubocznych dla zdrowia. Dzięki specyfice użytego materiału do produkcji tego środka antykoncepcyjnego, prezerwatywa damska jest odporna na uszkodzenia. Wadą prezerwatywy damskiej z pewnością jest dyskomfort, jaki może przynieść zarówno zakładanie prezerwatywy w pochwie, jak i pozostawienie jej po stosunku. Również prezerwatywa damska w trakcie stosunku nie jest zbyt wygodną formą antykoncepcji. Trzeba bardzo uważać, by członek nie wsunął się pomiędzy ściankę pochwy a prezerwatywę dla kobiet, bo wówczas prezerwatywa przestaje być skuteczną ochroną. Istnieje również ryzyko samoistnego wypadnięcia prezerwatywy damskiej, co również jest dużym minusem tej metody. Prezerwatywa dla pań cena: wadą może być również wysoki koszt tego zabezpieczenia (cena prezerwatywy damskiej ok. 10 zł za sztukę) i trudna dostępność  prezerwatywy dla kobiet w polskich aptekach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza