Seks podczas owulacji a płeć dziecka

Wyścig chromosomów X i Y: seks podczas owulacji a płeć dziecka
fot.: photos.com

Seks podczas owulacji zwiększa prawdopodobieństwo zapłodnienia jajeczka przez pleminiki niosące chromosom x, który jest odpowiedzialny za płeć żeńską. Najnowsze odkrycie niemieckich naukowców przewraca do góry nogami dotychczasową teorię zależności płci dziecka od owulacji. Dowiedz się kiedy współżyć, aby urodzić chłopca, a kiedy by spłodzić córkę?

Niektóre pary planują płeć dziecka, jeszcze zanim kobieta zajdzie w ciążę. Wybierają imię, oddają się marzeniom dotyczących wspólnego chodzenia na ryby z synem, bądź tanecznych zabaw z córką. Przy pierwszym dziecku najczęściej płeć nie ma aż tak ogromnego znaczenia, natomiast przy drugim – już tak. Mieć syna i córkę – to wyobrażenie idealnej rodziny dla wielu osób. Czy można zatem zaplanować płeć dziecka?

>> Na czym polega test na pleć dziecka?

Chromosom Y jest szybszy podczas owulacji?

Powszechnie obowiązująca teoria, z jaką możemy się spotkać, mówi o tym, że największe prawdopodobieństwo na poczęcie dziewczynki jest wtedy, gdy współżyjemy kilka dni przed owulacją. Wtedy to plemniki zawierające chromosom X (decydujące o płci żeńskiej), które są cięższe, mogą dłużej przetrwać w drogach rodnych od plemników zawierających chromosom Y (decydujący o płci męskiej) i  mają szansę dotrwać do momentu aż dojrzeje komórka jajowa. Według tej teorii, aby począć chłopca należy poczekać ze współżyciem do owulacji – wtedy to plemniki z chromosomem Y zdecydowanie szybciej poruszające się od tych z chromosomem X, będą pierwsze i dostaną się do jajeczka przed konkurencją. Tyle teorii. A jak to wygląda w praktyce?

>> Jak rozpoznać płeć dziecka?

Seks podczas owulacji a płeć dziecka

Niemiecki producent komputera cyklu Baby-Comp (sprzętu medycznego precyzyjnie wyznaczającego dni płodne, niepłodne oraz owulację) zbadał zależność między czasem współżycia a płcią urodzonego dziecka. Kobiety stosujące komputer cyklu Baby-Comp z zamiarem zajścia w ciążę (komputer można stosować także jako antykoncepcję), informowały komputer o momencie współżycia, a następnie po okresie ciąży - o płci urodzonego dziecka.

>> Czy można zaplanowac płeć dziecka?

Wyniki zdecydowanie zaskoczą wszystkich zwolenników obiegowej teorii, którą opisywaliśmy wyżej. Okazało się bowiem, że współżycie w czasie owulacji to szansa na poczęcie dziewczynki, a współżycie kilka dni przed owulacją skutkuje urodzeniem syna – czyli wyniki tego badania były dokładnie odwrotnie, niż powszechnie przyjęta teoria o planowaniu płci dziecka. Na podstawie tego badania komputer cyklu Baby-Comp został wzbogacony o funkcję planowania płci dziecka, której skuteczność określono na poziomie 80 procent, czyli dość wysoko.

Polecamy wideo: Czy można wybrac płeć dziecka?

Czy o płci dziecka decyduje zupełna losowość? Czy plemniki męskie i żeńskie mają równe szanse w wyścigu do jajeczka? Okazuje się, że nie. Nasz ekspert podpowiada, co można zrobić, by zwiększyć prawdopodobieństwo poczęcia chłopca lub dziewczynki oraz wyjaśnia, jak duża jest szansa, że to się uda.

źródło: www.ladycomp.pl Aktualizacja: 2017-04-25 Publikacja: 2014-05-09
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.