Dolegliwości w ciąży: sposoby na ból głowy

Dolegliwości w ciąży: sposoby na ból głowy
fot.: photos.com
Dolegliwości w ciąży: sposoby na ból głowy

Ciąża jest radosnym okresem dla przyszłej mamy, czasem oczekiwania na ukochane i wymarzone dziecko. Jednak ma swoje minusy, którymi są dolegliwości związane z ciążą. Jedna z nich są częste bóle głowy. Nie ma jednej recepty dla wszystkich, każda kobieta musi wybrać tą odpowiednią dla niej. Przedstawiamy kilka sposobów, jak się z nimi uporać.

Ponieważ w odmiennym stanie lepiej unikać brania leków, w cenie są proste sposoby na ból głowy w ciąży, który jak i inne dolegliwości ciążowe, może zatruć ci czas radosnego oczekiwania na dziecko.

Sposoby na ból głowy w ciąży

  • Złącz dłonie z tyłu głowy, przygnij brodę, rozluźnij ramiona. Oddychaj głęboko, licząc do 6. Powoli unieś głowę, odchylając ją ku tyłowi, wytrzymaj w tej pozycji (z rozluźnionymi mięśniami karku i szyi), a potem zaciśnij mocno zęby i policz do 6; podnieś głowę do pionu.
  • Rozluźnij mięśnie dolnej szczęki i trzymając głowę luźno, kręć nią, wykonując pełne koła. Pilnuj, by ciało pozostawało bez ruchu, równo oddychaj. Niech głowa obraca się własnym rozpędem. Zrób 3–4 takie obroty, a potem kręć głową w przeciwnym kierunku.
  • Kolistymi ruchami masuj twarz, zaczynając od czoła – w kierunku skroni. Potem masuj kark, kierując się w stronę barków. Do masażu użyj oliwki z kilkoma kroplami olejku lawendowego.
  • Masuj punkt na czubku głowy.
  • Uciskaj palcami punkt między brwiami a uchem (tuż za kostnym wyrostkiem znajdującym się na linii włosów).
  • Zmocz ręcznik w zimnej wodzie z dodatkiem kilku kropel olejku z lawendy, przyłóż go do czoła i na kark. Z kompresem połóż się w zaciemnionym, dobrze wywietrzonym pokoju.
  • Nacieraj skronie Amolem lub maścią rozgrzewającą.
  • Gdy ból bardzo dokucza i nie ustaje, możesz zażyć tabletkę paracetamolu.
źródło: miesięcznik "M jak mama"
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.