Sposoby na ból głowy w ciąży

Dolegliwości w ciąży: sposoby na ból głowy
fot.: photos.com
Dolegliwości w ciąży: sposoby na ból głowy

Ból głowy w ciąży zdarza się dość często, dlatego warto wiedzieć jak sobie z nim skutecznie radzić, nie szkodząc przy tym dziecku. Nie ma jednej recepty dla wszystkich, każda kobieta musi wybrać metodę na ból głowy w ciąży, odpowiednią dla niej. Przedstawiamy kilka bezpiecznych i skutecznych sposobów na ból głowy w ciąży.

Najlepsze sposoby na ból głowy w ciąży są te, które pozwalają uniknąć leków przeciwbólowych, niezalecanych w odmiennym stanie.

Sposoby na ból głowy w ciąży

  • Złącz dłonie z tyłu głowy, przygnij brodę, rozluźnij ramiona. Oddychaj głęboko, licząc do 6. Powoli unieś głowę, odchylając ją ku tyłowi, wytrzymaj w tej pozycji (z rozluźnionymi mięśniami karku i szyi), a potem zaciśnij mocno zęby i policz do 6; podnieś głowę do pionu.

  • Rozluźnij mięśnie dolnej szczęki i trzymając głowę luźno, kręć nią, wykonując pełne koła. Pilnuj, by ciało pozostawało bez ruchu, równo oddychaj. Niech głowa obraca się własnym rozpędem. Zrób 3–4 takie obroty, a potem kręć głową w przeciwnym kierunku.

  • Kolistymi ruchami masuj twarz, zaczynając od czoła – w kierunku skroni. Potem masuj kark, kierując się w stronę barków. Do masażu użyj oliwki z kilkoma kroplami olejku lawendowego.

  • Masuj punkt na czubku głowy.

  • Uciskaj palcami punkt między brwiami a uchem (tuż za kostnym wyrostkiem znajdującym się na linii włosów).
  • Zmocz ręcznik w zimnej wodzie z dodatkiem kilku kropel olejku z lawendy, przyłóż go do czoła i na kark. Z kompresem połóż się w zaciemnionym, dobrze wywietrzonym pokoju.

  • Nacieraj skronie Amolem lub maścią rozgrzewającą.

  • Gdy ból bardzo dokucza i nie ustaje, możesz zażyć tabletkę paracetamolu.

Czy to ból głowy czy ból zatok? [wideo]

Ból głowy a zatoki: jaka występuje między nimi zależność? Jednym z głównych objawów zapalenia zatok jest ból głowy. Jednak ten objaw choroby zatok często może być mylony z migrenowymi bólami głowy. Ustalenie faktycznego pochodzenia bólu jest podstawą do skutecznego wyleczenia pacjenta. Zobacz więc, jak rozpoznać zależność między bólem głowy a zatokami.

źródło: miesięcznik "M jak mama" Aktualizacja: 2016-08-13 Publikacja: 2011-10-19
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.