Pielęgnacja włosów w ciąży: jak dbać o włosy i jakich używać kosmetyków

Wlosy w ciąży
Pielęgnacja włosów w ciąży nie powinna być zbyt wymyślna. Należy stosować delikatne szampony, odżywki i maski.

Włosy w ciąży szaleją. Radzimy, jak pielęgnować włosy i jakich używać kosmetyków w ciąży. W ciąży włosy kręcone mogą zacząć się prostować, a falowane - kręcić, pozostałe - puszyć, wysuszać i wypadać. Ale to nie znaczy, że każda kobieta w ciąży ma problem z włosami - niektóre cieszą się w tym okresie fantastycznymi, pięknie uniesionymi włosami. Co robić, żeby tak wyglądały i jak prawidłowo pielęgnować włosy w ciąży?

O włosach w ciąży krążą mity. Podpowiadamy jak dbać o włosy w ciąży i jakich używać kosmetyków, prawidłowa pielęgnacja włosów pozwoli zachować je w dobrej kondycji. Jedni uważają, że włosy w ciąży nie przetłuszczają się, więc można je o wiele rzadziej myć, są pięknie uniesione, puszyste i pełne życia - tak jak ich właścicielki. Inni z kolei twierdzą, że włosy w ciąży zaczynają się buntować: stają się wysuszone, łamliwe, rozdwajają się, zmieniają się (zaczynają się kręcić lub prostować). Jak to więc jest z tymi włosami? Jak zwykle - prawda leży w środku.

>> Wypadanie włosów po ciąży. Dlaczego włosy wypadają i jak je wzmocnić? >>

 

Pielęgnacja włosów w ciąży: jakie wybrać szampony i maseczki?

To mit, że włosy w ciąży trzeba pielęgnować jakimiś specjalnymi szamponami. Najlepiej w ogóle nie zmieniać pielęgnacji i używać tych produktów, które doskonale się sprawdzały do tej pory. Ciąża to szczególny okres, więc lepiej wtedy nie eksperymentować i nie sięgać po preparaty, które mogą nas uczulić lub podrażnić skórę głowy. Dobrze jest czytać etykiety i unikać w ciąży tych kosmetyków do włosów, które mają SLS-y i ftalany.

Można za to bez problemu używać w ciąży delikatnych masek do włosów. Jeśli do tej pory dobrze reagowałyśmy na proteiny czy aloes, nie ma żadnego powodu, żebyśmy odstawiły te kosmetyki. Może się jednak okazać, że nie będziemy ich potrzebowały tak często jak wcześniej - w ciąży zwracamy szczególną uwagę na dietę i staramy się dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników mineralnych i odżywczych. W oczywisty sposób więc i włosy są bujniejsze i lepiej odżywione niż przed ciążą.

Pielęgnacja włosów w ciąży: wcierać czy nie wcierać?

Do wcierek stsowanych na włosy w ciąży trzeba już podejść ostrożniej niż do szamponów i maseczek. Zawierają one zioła, które mogą podziałać wysuszająco i podrażniająco na skórę głowy. Szczególnie trzeba uważać na skrzyp i alkohol. Wcierki jednak w tym okresie nie są potrzebne, na wypadanie włosów i nic nie poradzą. Trzena poczekać aż burza hormonalna ustąpi.

>> Wypadanie włosów po ciąży: sprawdzamy ampułki i olejki hamujące wypadanie >>

Włosy w ciąży: czy można stosować suplementy?

To rzecz, której należy się wystrzegać. W ciąży można przyjmować wyłącznie te suplementy, które zalecił lekarz. Na własną rękę nie powinno się sięgać po żadne witaminy, minerały czy popularne kompleksy witamin, poprawiające kondycję włosów w ciąży. Zwykle i tak lekarz nam przepisuje kompleks witamin dla kobiet w ciąży, które działają na cały organizm, a więc również na włosy.

Aktualizacja: 2016-07-07 Publikacja: 2016-07-07
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.