Czy palenie w ciąży szkodzi dziecku? [FILM]

Palenie w ciąży
fot.: thinkstockphotos.com
Palenie w ciąży zwiększa ryzyko porodu przedwczesnego.

Palenie w ciąży szkodzi rozwojowi płodu! Dzieci rodzą się mniejsze, zatrute, rodzą się nałogowcami - mówi Grzegorz Południewski, ginekolog. Czy nikotyna wpływa też na płodność?

Nie przegap

Nikotyna to jedna z najsilniej uzależniających substancji dostępnych na rynku. Nie tylko wpływa na płodność zarówno kobiet jak i mężczyzn, ale może siać spustoszenie podczas życia płodowego dziecka! Niemowlaki, których mamy paliły w ciąży rodzą się mniejsze. Takie dzieci są też bardziej nerwowe, płaczliwe, ponieważ już od urodzenia są uzależnione od papierosów. W przyszłości będą one narażone na nałogi oraz problemy z nauką czy koncentracją.

Aktualizacja: 2016-08-18 Publikacja: 2016-06-14
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.