RUCHY DZIECKA: w którym tygodniu czuć ruchy dziecka

ruchy dziecka w ktorym tygodniu czuc ruchy dziecka
fot.: photos.com

Pierwsze ruchy dziecka są bardzo delikatne, ledwo wyczuwalne. Wcześniej i wyraźniej odczuwają je zwykle szczupłe kobiety. Sprawdź, w którym tygodniu czuć ruchy dziecka.

Delikatne pulsowanie i puknięcia z wnętrza brzucha – takie są właśnie pierwsze ruchy dziecka. Z dnia na dzień jednak stają się coraz mocniejsze i bardziej wyczuwalne. Mamy, które rodziły już dzieci, mogą wyczuwać pierwsze ruchy dziecka między 14. a 18. tygodniem ciąży. Kobiety, które są pierwszy raz w ciąży pierwsze delikatne kopnięcia dziecka wyczuwają zwykle około 20. tygodnia ciąży. Ruchy dziecka bardziej wyczuwalne stają się około 5. miesiąca ciąży.

Kalendarz ciąży: 20 tydzień - pierwsze ruchy dziecka [wideo]

W 20 tygodniu ciążą zaczyna być już widoczna. Co prawda powiększający się brzuch można jeszcze czasem ukryć pod luźnym ubraniem, ale przyszła mama wyraźnie widzi zachodzące zmiany. To czas, w którym już na pewno poczujesz ruchy dziecka. Warto teraz szczególnie obserwować swoje ciało - zapytaliśmy eksperta na co zwrócić uwagę i co powinno być powodem do wizyty u lekarza. Zobacz także inne filmy z serii Kalendarz ciąży i dowiedz się co dzieje się w twoim ciele i co jest ważne na danym etapie - tydzień po tygodniu.

źródło: miesięcznik "M jak mama" Aktualizacja: 2016-08-15 Publikacja: 2013-06-11
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.