Seks w ciąży

Seks w ciąży jest możliwy i jest potrzebny. Może się zdarzyć, że podczas tych 9 miesięcy (40 tygodni ciąży) będziesz miała większą niż normalnie ochotę na seks, choć nie jest to regułą. U niektórych kobiet, podczas ciąży znacznie spada libido.

Seks w ciąży, zwłaszcza na jej początku, może się nie układać ze względu na nasilone w tym czasie dolegliwości kobiety: mdłości, wymioty, senność. Wszystkie problemy zawsze rozwiązuje szczera rozmowa, …

Brak ochoty na współżycie jest problemem, z którym borykają się kobiety w różnym wieku. Dlaczego nie mamy ochoty na seks? Krótki, przejściowy spadek libido jest naturalny i może wiązać się z przepracowaniem lub jesienną chandrą. Jak walczyć z brakiem ochoty na seks?
Intymność wzmacnia związek i pozwala cieszyć się bliskością. Oczekiwanie na dziecko to często czas eksperymentów w sypialni i nowych źródeł seksualnej satysfakcji, bo wraz z każdym kolejnym miesiącem ciąży odkrywacie nowe, wygodniejsze dla was obojga pozycje.
Co czuje dziecko w brzuchu, gdy rodzice się kochają? To pytanie zadaje sobie wiele par. Niektóre się boją, że mogą zrobić mu krzywdę i całkiem rezygnują z seksu, inne z kolei zastanawiają się, czy dozwolone są w tym czasie wszystkie pozycje seksualne. Przeczytaj, czy seks w ciąży jest bezpieczny.
Seks w ciąży może wywołać pewne pytania i wątpliwości. Czy można się bezpiecznie kochać w czasie ciąży, czy też nie? A jeśli tak, to czy współżycie seksualne w ciąży powinno wyglądać inaczej niż dotąd? Sprawdź fakty i mity na temat seksu w ciąży.
Seks w ciąży budzi wiele niepokoju u obojga partnerów. Z jednej strony znika największa obawa - ciąża. Z drugiej - pojawia się niepokój o bezpieczeństwo dziecka. Czy seks w ciąży może być zagrożeniem, jakie pozycje seksualne wybrać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej.
Kamasutra w ciąży również jest możliwa. Oczywiście istnieją pewne ograniczenia, ale wybór pozycji pozostaje spory. Podczas ciąży, brak konieczności zabezpieczania się i wysokie libido spowodowane hormonami potęgują doznania. Dowiedz się na co uważać i jak bezpiecznie uprawiać różnorodny seks w ciąży.
Seks w ciąży nie jest zakazany. Zwykle. Ale są okoliczności, dolegliwości i pozycje, które nie są zalecane, a czasem wręcz zmuszają do rezygnacji z seksu.
Seks w ciąży to temat rzeka. U jednych kobiet ciąża to czas ochoty na seks i najintensywniejszych doznań, dla innych ciąża to czas największego spadku libido. Jak mówią lekarze: obie te postawy są całkiem normalne, a za ich rozbieżność odpowiadają szalone hormony ciążowe.
Seks w ciąży i to taki, który niesie ze sobą orgazm, wciąż budzi wątpliwości wielu par. Niektórzy w ogóle powstrzymują się w tym czasie od współżycia, choć mają na to ogromną ochotę, aby przypadkiem nie zaszkodzić dziecku. I niesłusznie, bo i seks w ciąży, i orgazm nie są wskazane jedynie w nielicznych, konkretnych przypadkach.
Nie ma powodów, żeby rezygnować z seksu oralnego czy analnego w ciąży, jeśli były uprawiane przed zajściem w ciążę, pod warunkiem, że nie ma ku temu przeciwwskazań lekarskich. Bo, jak twierdzi seksuolog dr Stanisław Dulko,  w ciąży najważniejsze jest zadowolenie kobiety, które przekłada się na zdrowie dziecka.
Poronienia nawracające dotykają od jednego do kilku procent kobiet starających się o potomstwo. Jednym z ważniejszych czynników powodujących problem może być nieprawidłowe działanie układu odpornościowego. Eksperci twierdzą, że wesprzeć go może… uprawianie seksu oralnego przed zajściem w ciążę.
Wielu przyszłych rodziców obawia się, czy ich miłosne igraszki nie zrobią krzywdy nienarodzonemu dziecku. Jeśli ty też masz podobne wątpliwości, zrób nasz test i przekonaj się, czy kochasz się bezpiecznie.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza

Ciąża ma magiczną moc zbliżania do siebie dwojga ludzi, ale może też stać się punktem zapalnym konfliktów między przyszłymi rodzicami, dla których seks jest teraz o statnią rzeczą, o której myślą. Partner również musi oswoić się z wiadomością o ciąży partnerki i ma prawo do wątpliwości dotyczących radzenia sobie w roli rodzica. Łatwo zapomnieć o przyszłym ojcu w czasie ciąży, gdy cała uwaga skupia się na partnerce i rozwijającym dziecku. Należy przypominać partnerowi, że ciąża to wspólne przedsięwzięcie i zachęcać go do dotrzymywania towarzystwa w trackie wizyt lekarskich, dokształcania się oraz szeroko pojętego przeżywania dziecka – doświadczania jego ruchów, zastanawiania się nad wyborem imienia oraz „rozmawiania” z nim.