Orgazm w ciąży? Jak najbardziej! Seks i orgazm wielokrotny jest możliwy

Orgazm w ciąży? Jak najbardziej
fot.: photos.com
Orgazm w ciąży? Jak najbardziej

Seks w ciąży i to taki, który niesie ze sobą orgazm, wciąż budzi wątpliwości wielu par. Niektórzy w ogóle powstrzymują się w tym czasie od współżycia, choć mają na to ogromną ochotę, aby przypadkiem nie zaszkodzić dziecku. I niesłusznie, bo i seks w ciąży, i orgazm nie są wskazane jedynie w nielicznych, konkretnych przypadkach.

Z reguły (bo jednak są wyjątki) kobieta przeżywa seks w ciąży o wiele intensywniej niż wówczas, gdy w niej nie jest. I nawet ta, która nigdy przedtem nie doświadczyła orgazmu, teraz ma duże szanse na orgazm w ciąży. A nawet, podczas jednego stosunku, może mieć tych orgazmów kilka. Silniejsze doznania seksualne u kobiet to skutek znacznego zwiększenia ukrwienia pochwy i macicy w ciąży. Z badań amerykańskich lekarzy, ginekologa i seksuologa Mastersa oraz psychologa Johnsona wynika, że u kobiet ciężarnych podczas stosunku na przekrwienie narządów płciowych, wynikające z aktu płciowego, nakłada się przekrwienie spowodowane ciążą. To zaś sprzyja zwiększonemu podnieceniu seksualnemu, a tym samym bardziej intensywnemu odbieraniu i przeżywaniu doznań - orgazmu.

Orgazm w ciąży: intensywne doznania seksualne

Obrzęk warg sromowych, zwiększone przekrwienie ścianek pochwy wzmagają nawilżenie podczas seksu – produkcja naturalnego lubrykantu zwiększa się o ok. jedną trzecią. W rezultacie kobieta może przeżyć super orgazm czy też orgazmy wielokrotne. Jednocześnie duże przekrwienie narządów rodnych opóźnia i zwalnia odpływ dodatkowej krwi już po osiągnięciu orgazmu, a w związku z tym podniecenie utrzymuje się jeszcze długo po stosunku. Ponadto w fazie orgazmu w pierwszych dwóch – trzech miesiącach ciąży mają miejsce wyraźniejsze skurcze mięśni pochwy, co orgazmy czyni mocniejszymi.

Orgazmy w ciąży są wskazane również i dlatego, że wydzielana w tym momencie oksytocyna (hormon peptydowy, należący do tzw. neuroprzekaźników, wytwarzany w podwzgórzu) wywołuje uczucie szczęścia, błogości, a to kobiecie w tym okresie jest przecież jak najbardziej potrzebne. I nie tylko kobiecie. Naukowcy są zdania, że oksytocyna, krążąca w krwioobiegu matki, ma korzystny wpływ również na dziecko, dzięki dostarczanej mu dawki hormonów szczęścia.

Kobieta w ciąży może doświadczać orgazmów nie tylko podczas stosunku, ale także w trakcie pieszczot – orgazm może wywołać stymulacja piersi, masaż czy pocałunki. I to również jest jak najbardziej pożądany objaw. Seks, orgazmy zdrowej kobiecie, u której ciąża przebiega bez zakłóceń, w żadnym razie nie mogą zaszkodzić. Płód jest bowiem dobrze chroniony przed takimi „wstrząsami”. Ale, rzecz jasna, powinien to być seks bezpieczny w ciąży, bez cyrkowych sztuczek, skomplikowanych ryzykownych technik czy pozycji seksualnych.

Najbezpieczniejsze pozycje seksualne w ciąży

Najlepsze pozycje seksualne w ciąży to takie, w których kobieta może regulować siłę i głębokość pchnięć penisem. Czyli takie pozycje poczas stosunku, w których to ona jest na górze. Są to pozycje seksualne idealne na cały okres ciąży. Wskazana jest także pozycja podczas współżycia na łyżeczki (boczna), kiedy partner leży za kobietą i jego penis wchodzi w nią od tyłu. Jest to bardzo relaksujące ułożenie i kobieta może się w tej pozą tej pozycji jest ta, w której partner jest zwrócony do kobiety twarzą. Ona obejmuje go nogami.
W pierwszych dwóch trymestrach ciąży, kiedy jej brzuch nie jest jeszcze bardzo duży, dobra może okazać się pozycja seksualna, kiedy kobieta podpiera się na kolanach i na łokciach. On wchodzi w nią również od tyłu. Wszelkie gadżety typu wibrator, kulki gejszy są w ciąży raczej zabronione.

Kiedy seks w ciąży (i orgazm) nie jest wskazany?

Seks w ciąży, zwłaszcza zakończony orgazmami, nie jest wskazany w przypadkach, gdy:

  • ciążą jest zagrożona
  • kobieta odczuwa podczas stosunku seksulanego czy stymulacji piersi ból lub bliżej nieokreślony dyskomfort
  • kobieta nie ma ochoty na seks
  • po stosunku pojawiło się plamienie (jak najszybciej należy skontaktować się z lekarzem)
  • kobieta o drobnej budowie ciała i źle znosząca ciążę powinna unikać kontaktów seksualnych w okresach, w których przypadałyby terminy kolejnych miesiączek
  • do porodu zostało 6 tygodni
  • w każdym innym przypadku, gdy lekarz zabroni uprawiania seksu.

Nie przegap

Seks w ciąży

Ciąża to szczególny czas w życiu każdej pary. Codzienna troska o nienarodzone dziecko sprawia, że zastanawiamy się czy którakolwiek z wykonywanych codziennych czynności mu nie szkodzi. Seks w ciąży jest jedną z tych czynności, która może wzbudzić tego rodzaju wątpliwości. Zapytaliśmy eksperta czy w ciąży można uprawiać seks, jakie mogą być korzyści ze współżycia w ciąży, czy uprawiając seks można zaszkodzić dziecku, oraz co powinno nas zaniepokoić.

Aktualizacja: 2017-06-14 Publikacja: 2011-11-04
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.