Prawdy i mity o MASTURBACJI MĘŻCZYZN: dlaczego mężczyźni się masturbują?

masturbacja u mezczyzn

Wielu współczesnych mężczyzn zamiast budować relacje z własną partnerką woli się masturbować. Dlaczego to robią? Czy jest to rodzaj uzależnienia czy wynika z innych przyczyn? Seksuolog Zbigniew Lew-Starowicz w studiu TVN24 wyjaśnił, dlaczego mężczyźni się masturbują.

Obecnie masturbacja uważana jest za jedną z form aktywności seksualnej. Nikt nie robi już z tego problemu, a tym bardziej nie nazywa masturbacji grzechem czy zboczeniem. Jednak zdarza się, że staje się ona bardziej atrakcyjna niż kontakt z prawdziwym człowiekiem.

Seksuolog Zbigniew Lew-Starowicz podzielił mężczyzn, którzy wybierają masturbację zamiast seksu z partnerką/rem na kilka grup. Pierwsza grupa to mężczyźni uzależnieni od pornografii. Druga to panowie, którzy walczą o dominację w związku, trzecia to mężczyźni, którzy zdeprymowani opowieściami partnera o jego byłych partnerach, uciekają w tę formę aktywności seksualnej. Ostatnią grupę stanowią mężczyźni, których popęd seksualny jest tak duży, że nie wystarczą im jedynie stosunki, potrzebują rozładować napięcie również przez masturbację.

źródło: Dzień Dobry TVN/x-news Aktualizacja: 2016-04-13 Publikacja: 2014-01-10
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.