PRZEDWCZESNY WYTRYSK - zaburzenie, które wpływa negatywnie na związek

przedwczesny wytrysk zaburzenie ktore wplywa negatywnie na zwiazek

Wytrysk przedwczesny to zaburzenie seksualne, które należy bezwzględnie leczyć. Przypadłość ta bardzo często jest przyczyną frustracji, depresji i stanów lękowych u mężczyzn. Jednak przede wszystkim przedwczesny wytrysk wpływa negatywnie na stosunki między partnerami i jest jedną z przyczyn problemów z zajściem w ciążę.

Wytrysk przedwczesny (łac. eiaculatio praecox) to dysfunkcja polegająca na trwałej lub nawracającej niemożności powstrzymania wytrysku przez mężczyznę po minimalnej stymulacji seksualnej, osiągniętej wcześniej, niż mężczyzna chce: przed penetracją lub w ciągu jednej minuty po rozpoczęciu penetracji pochwy.
Okazuje się, że wytrysk przedwczesny jest najczęściej występującym zaburzeniem seksualnym u mężczyzn. Według prof. Lwa-Starowicza problem ten dotyczy 37 proc. Polaków, czyli około 1/3 aktywnych seksualnie mężczyzn (Raport seksualności Polaków opublikowany w 2002 i 2005). W Polsce cierpi z tego powodu 4 mln mężczyzn.

Przyczyny problemów z przedwczesnym wytryskiem

Przyczyn powstania tego zaburzenia jest wiele. Mogą to być między innymi:

  • uwarunkowania genetyczne,
  • zaburzenia hormonalne (np. nadczynność tarczycy),
  • uwarunkowania neurofizjologiczne,
  • zaburzenia urologiczne,
  • zbyt krótkie wędzidełko żołędzi członka, lub nadwrażliwość żołędzi członka,
  • czynniki psychogenne (np. lęki, uwarunkowania masturbacyjne, stresy, zaburzone relacje partnerskie, czynniki sytuacyjne),

Przedwczesny wytrysk bardzo często powoduje frustrację, niską samoocenę, przyczynia się do powstawania stanów lękowych i depresji u mężczyzn. Wpływa negatywnie na stosunki między partnerami i jest jedną z przyczyn problemów z zajściem w ciążę.
Dla każdego dorosłego mężczyzny niezwykle ważną sprawą jest zachowanie sprawności seksualnej – dlatego przedwczesny wytrysk to zaburzenie, które należy leczyć, wpływając jednocześnie na układ hormonalny i nerwowy. Obecnie dostępne farmaceutyki przeciwdziałające przedwczesnemu wytryskowi wraz z metodami treningowymi z udziałem partnerki są w stanie wyleczyć ok. 90 proc. mężczyzn cierpiących z powodu PE.

Aktualizacja: 2016-04-13 Publikacja: 2013-11-12
Ocena: 3,7
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.