Seks: czy pieszczoty piersi w ciąży są dozwolone?

Seks w ciąży: pytania i odpowiedzi
fot.: photos.com

Czy w ciąży pieszczoty piersi są zakazane? Seks w ciąży: co wolno, a czego nie. Jak bezpiecznie kochać się w ciąży. Seks w ciąży, jeśli przebiega ona bez komplikacji, nie jest zakazany. A co z piersiami? Czy takie pieszczoty mogą być elementem seksu w ciąży? 

Seks w ciąży: często pojawiają się pytania jak bezpiecznie kochać się w ciąży, by nie zaszkodzić dziecku. Co wolno robić podczas seksu w ciąży, a co jest zakazane. Czy seks w ogóle bez pieszczot piersi jest możliwy. Ale czy trzeba się w tym obszarze ograniczać? Jak pieścić piersi, by nie sprawiać bólu partnerce.

Seks w ciąży: pieszczoty piersi

Kobiece piersi to narządy bardzo bogato unerwione, zwłaszcza w okolicy brodawki i otoczki. Znajdują się tutaj liczne zakończenia czuciowe, ciałka dotykowe, receptory ucisku, ciepła i zimna. Wszystko to sprawia, że piersi są jednym z najbardziej wrażliwych miejsc na ciele kobiety. Dlatego odgrywają tak ważną rolę w życiu erotycznym - także podczas seksu w ciąży. Ich dotykanie, całowanie, pieszczenie piersi podczas współżycia dostarcza obojgu partnerom wyjątkowo silnych doznań. Tymczasem w czasie ciąży w piersiach zachodzą duże zmiany. Jak wpływa to na ich rolę jako strefy erogennej? Czy podczs ciąży trzeba pieścić piersi inaczej? A może w ogóle pomijać?

Piersi w ciąży wrażliwe jak przed miesiączką

Już w pierwszych tygodniach ciąży piersi stają się pełniejsze i bardziej napięte – podobnie jak to się dzieje u wielu kobiet przed miesiączką. Z powodu wzrostu stężenia hormonów komórki gruczołowe powiększają się – z wąskich cewek stają się całkiem dużymi komórkami. Piersi w ciąży powiększają się także dlatego, że wzrasta objętość płynów – krwi i limfy. Piersi są znacznie lepiej ukrwione, ale też obrzmiałe. Dodatkowo pod wpływem hormonów skóra na piersiach, szczególnie w okolicy brodawek sutkowych, staje się bardzo wrażliwa na dotyk.

Jak pieścić piersi podczas współżycia seksualnego

Z wymienionych powyżej powodów dotykanie i pieszczoty piersi podczas seksu w czasie ciąży może być dla kobiety nieprzyjemne. Może, ale nie musi – wiele zależy bowiem od indywidualnej wrażliwości i etapu ciąży. Najczęściej dotykanie piersi jest bolesne w pierwszym trymestrze ciąży – często uniemożliwia to choćby najdelikatniejszy dotyk. Jednak po upływie trzech miesięcy jest już mniej dokuczliwe. Pieszczenie piersi musi być na pewno delikatne, można zastosować do pieszczot olejek. W ciąży podczas seksu unikaj mocnego gniecenia piersi, raczej powinno być to głaskanie, podniecające ssanie sutków i stymulacja brodawek też powinna być bardzo subtelna, lepiej zamienić ssanie na delikatne lizanie.

Nie przegap

Aktualizacja: 2016-07-08 Publikacja: 2013-05-10
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.