Seks w ciąży– dlaczego czasem nie można współżyć w ciąży?

seks w ciazy sposob na przyspieszenie porodu
fot.: photos.com

Seks w ciąży jest zazwyczaj dozwolony, a nawet wskazany. Czasem jednak występują przeciwwskazania do współżycia w czasie ciąży. Kiedy seks w ciąży jest zakazany i dlaczego?

Seks w ciąży poprawia samopoczucie i umacnia związek, a poza tym kobieta ma w tym czasie na niego większą ochotę, w czasie ciąży bowiem libido zazwyczaj wzrasta. Czasem jednak nie można się cieszyć seksem w ciąży, ponieważ mógłby on zaszkodzić ciąży. Jakie są przeciwwskazania do uprawiania seksu w ciąży?

Dobrze wiedzieć

Seks w ciąży - przeciwwskazania:

  • krwawienia z pochwy – jeśli je u siebie zaobserwujesz, zgłoś to lekarzowi.
  • łożysko przodujące – jego objawem jest obfite krwawienie. Gdy występuje łożysko przodujące, seks może sprawić, że łożysko odklei się i spowoduje krwotok, niebezpieczny dla ciebie i dziecka.
  • infekcja intymna – objawia się świądem pieczeniem, upławami o nieprzyjemnym zapachu lub nietypowym wyglądzie. Należy ją natychmiast wyleczyć, również u partnera. Do tego czasu trzeba powstrzymać się od seksu.
  • zatrucie ciążowe (inaczej stan przedrzucawkowy) – objawy to obrzęki, wysokie ciśnienie i obecność białka w moczu. W ostrej fazie może dojść do utraty przytomności, drgawek, a nawet śpiączki.
  • niewydolność szyjki macicy – polega na tym, że szyjka zbyt wcześnie się rozwiera, co może skutkować poronieniem lub przedwczesnym porodem. Objawia się krwawieniem z pochwy.
  • poprzednia ciąża zakończyła się poronieniem.
  • ciąża mnoga (w pierwszym trymestrze).
  • pęknięcie lub uszkodzenie błon płodowych lub pęcherza płodowego.
Sprawdź, czy lubisz siebie w ciąży!
źródło: www.dlarodzinki.pl Aktualizacja: 2016-07-11 Publikacja: 2013-03-26
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.