Seks w ciąży: pozycje seksualne najlepsze dla kobiety w ciąży

Seks w ciąży: pozycje seksualne najlepsze dla kobiety w ciąży
fot.: photos.com
Pozycje seksualne najlepsze dla kobiety w ciąży

Seks w ciąży nie musi być nudny. W pierwszych miesiącach ciąży wykorzystujcie te same pozycje seksualne, co do tej pory. Oczywiście pod warunkiem, że nie ma przeciwskazań. W kolejnych miesiącach ciąży wskazane są te wszystkie pozycje seksualne, w których kobieta ma możliwość kontrolowania głębokości penetracji i tempa ruchów partnera oraz takie, w których seks w ciąży nie będzie powodować ucisku na brzuch.

Seks w ciąży jeszcze niedawno był tematem tabu, na szczęście to już przeszłość. Jeśli ciąża rozwija się prawidłowo pojawia się natomiast pytanie: jakie pozycje seksualne w ciąży są bezpieczne?
Uwaga: pozycja klasyczna i jej odmiany nie są wskazane nie tylko ze względu na rozmiary brzuszka, alei dlatego, że w tej pozycji dochodziłoby do niebezpiecznych obciążeń kręgosłupa kobiety oraz ucisków żył i tętnic. Nie ma natomiast przeciwskazań przed wykorzystaniem innych sprzętów, poza łóżkiem. Ale nie gadżetów erotycznych, te są zabronione.

  • pozycja kowbojska przednia

Mężczyzna leży na plecach, kobieta siada na jego udach, podpierając się rękami o łóżko. Jeśli brzuszek nie jest jeszcze bardzo duży, może pochylić się bardziej do przodu, kładąc dłonie na jego barkach. Nasadza się na jego członek, wprowadzając go w takim rytmie i na taką głębokość, jaka jej odpowiada. Mężczyzna może podtrzymywać partnerkę za biodra,może głaskać ją po brzuszku, po plecach. Jednak nie po piersiach, które, jeśli są to późniejsze miesiące ciąży, mogą być bardzo tkliwe, więc taki dotyk mógłby kobiecie sprawić ból. Niektórzy naukowcy uważają, że w późniejszych miesiącach ciąży ich pieszczoty mogłyby uruchomić produkcję oksytocyny, hormonu przyspieszającego akcję porodową. Jednak inni są zdania, że oksytocyna, dająca  poczucie błogości i szczęścia, nie tylko nie zaszkodzi, ale i dziecku dostarczy podobnych wrażeń.

  • pozycja kowbojska tylna

Kobieta usadawia się na udach mężczyzny, plecami do  niego. Opierając się na wyprostowanych rękach, lekko odchyla się, jednocześnie nasadzając się na członek partnera. Nogi może trzymać ugięte lub nieco wyprostowane, tak, by nie obciążać brzuszka. Aby zanadto się nie zmęczyć, może wykonywać ruchy nie tylko góra-dół, ale też ruchy poprzeczne, zataczając pupą delikatne kółeczka. Ruchy powinny być naprzemienne.

  • pozycja łyżeczek

Kobieta leży na boku, mężczyzna za nią. Aby jemu było łatwiej dokonać penetracji, powinien nieco się odchylić. Partner musi jednak uważać, bo im bardziej się odchyli, tym głębsza będzie penetracja. Dla ułatwienia kobieta może nieco unieść swoją „górną” nogę.
Pozycja ta umożliwia odbycie niespiesznego, pełnego relaksu seksu, którym, można się cieszyć długie minuty. Jednocześnie partnerzy mogą nawzajem obdarzać się pieszczotami, dotykiem.

  • pozycja kolankowo-łokciowa

Kobieta klęczy, podpierając się na łokciach, mężczyzna wchodzi w nią od tyłu, obejmując ją za biodra. I choć pozycja ta stwarza możliwość głębokiej penetracji, to w przypadku ciąży partnerki mężczyzna powinien wystrzegać się głębokich i mocnych pchnięć. Partner może jedna ręką obejmować kobietę, a drugą masować jej plecy, co jest w ciąży bardzo miłą pieszczotą.

  • pozycja siedząca tylna

Mężczyzna siada na krześle, kobieta siada na jego kolanach, tyłem do niego, opierając się rękami o jego uda. Partner gładzi ją po plecach, karku, włosach,podczas gdy ona sama  reguluje głębokość i tempo ruchów.

Seks w ciąży

Ciąża to szczególny czas w życiu każdej pary. Codzienna troska o nienarodzone dziecko sprawia, że zastanawiamy się czy którakolwiek z wykonywanych codziennych czynności mu nie szkodzi. Seks w ciąży jest jedną z tych czynności, która może wzbudzić tego rodzaju wątpliwości. Zapytaliśmy eksperta czy w ciąży można uprawiać seks, jakie mogą być korzyści ze współżycia w ciąży, czy uprawiając seks można zaszkodzić dziecku, oraz co powinno nas zaniepokoić.

Aktualizacja: 2016-04-13 Publikacja: 2011-11-07
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.