Attipasy – towarzysze pierwszych kroków i radosnej zabawy

Attipasy - towarzysze pierwszych kroków
fot.: materiały prasowe

Do prawidłowego rozwoju dziecka niezbędna jest nieskrępowana zabawa. Lekkie i bezpieczne Attipasy zapewnią małym odkrywcom komfort poznawania świata.

Zabawa pozwala zaspokoić rozwijającemu się maluchowi potrzeby ekspresji, tworzenia, uczy przewidywania, odpowiedzialności i umożliwia zdobywanie wielu doświadczeń. Poznawanie świata odbywa się za pomocą wszystkich zmysłów, a im więcej jest ich zaangażowanych, tym pełniejszy rozwój. Tym, co można i powinno się dziecku zapewnić, jest swoboda – zarówno jeśli chodzi o wygodne ubranie, jak i buty.

Attipasy stanowią doskonały wybór przede wszystkim ze względu na lekką konstrukcję. Ich podeszwy są na tyle cienkie, że pozwalają na dostarczanie nowych bodźców z podłoża, a przy tym odpowiednio osłaniają stopy i chronią je przed urazami. Dzięki Attipasom dziecko czuje wszystkie nierówności, uczy się właściwego dostosowywania do nich, a także umiejętnego przenoszenia ciężaru ciała. Jednym słowem ma zapewnione nie tylko idealne warunki mechaniczne, ale też te często ignorowane – pozwalające na stymulację zmysłów czucia i równowagi. Podeszwa Attipasów zgina się w 1/3 długości, jest giętka, elastyczna i antypoślizgowa, a otworki wentylacyjne, w które została wyposażona, gwarantują maluchowi wygodę i bezpieczeństwo.

Bawełniana skarpetka Attipasów idealnie dopasowuje się do każdej stopy, nawet tej pulchnej, a przy tym ułatwia dziecku częste zmiany pozycji – siadanie, kucanie, wstawanie. Przód bucika jest szeroki (umożliwiający swobodny ruch palców), nieco uniesiony do góry (by łatwiej przetoczyć stopę) i zaokrąglony (by dziecko się nie potykało). Środkowa część jest dopasowana, dzięki czemu stopa nie przesuwa się na boki.

Kolejny atut Attipasów to ogromny wybór modeli i kolorów. Wykonane z przebadanych i nietoksycznych materiałów, mogą być wykorzystywane zarówno na zewnątrz, jak i jako obuwie domowe. 

Więcej na www.attipas.pl

Aktualizacja: 2016-12-23 Publikacja: 2016-12-22
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.