Bajeczka „Najtek i przyjaciele” - Zawadzka, Królikowski i Bohosiewicz dla najmłodszych

Bajeczka „Najtek i przyjaciele” - Zawadzka, Królikowski i Bohosiewicz dla najmłodszych
fot.: materiały prasowe
Bajeczka „Najtek i przyjaciele” - Zawadzka, Królikowski i Bohosiewicz dla najmłodszych

W ramach kampanii edukacyjnej „Suchenoce. Śpijcie spokojnie” Dorota Zawadzka oraz Rafał Królikowski nagrali płytę z bajeczką pt. „Najtek i przyjaciele”. Ma ona ułatwić rodzicom i nauczycielom przedszkolnym rozmowy z dziećmi na trudne dla nich tematy. Na zakończenie bajeczki Sonia Bohosiewicz śpiewa dla najmłodszych kołysankę pt. „Śpijcie spokojnie”.

W Polsce moczenie nocne dzieci stanowi temat tabu, mimo że zjawisko dotyczy ponad  400 tys. maluchów i często jest naturalnym etapem w ich rozwoju. Bajka pt. „Najtek i przyjaciele” rozpoczynająca się od słów: Był piękny, słoneczny ranek. Najtek szedł właśnie z mamą do przedszkola. Zwykle po drodze wszystko go interesowało. Oglądał kamyki, tropił wzrokiem śmigające po drzewach wiewiórki, obserwował chmury i wypytywał mamę o nazwy ich kształtów albo liczył napotkane motyle – pokazuje, że moczenie nocne nie powinno być powodem wstydu zarówno dla najmłodszych, jak i ich rodziców. 
Bajeczkę, składającą się z dwóch części: „Błękitny dinozaur” i „Labirynt”, czytają Dorota Zawadzka, ekspert kampanii edukacyjnej „Suchenoce. Śpijcie spokojnie”, oraz aktor Rafał  Królikowski. Opisane w niej historie uczą dzieci tolerancji i radzenia sobie w trudnych sytuacjach, również tych dotyczących moczenia nocnego. Na zakończenie drugiej części Sonia Bohosiewicz śpiewa kołysankę pt. „Śpijcie spokojnie”.  Część dochodu ze sprzedaży płyty z bajką i kołysanką jest przeznaczona na zakup majteczek DryNites dla dzieci ze współpracujących domów dziecka. 
Dodatkowo  bajeczka „Najtek i przyjaciele” oraz kołysanka zostały załączone do pakietu edukacyjnego, który w ramach kampanii edukacyjnej „Suchenoce. Śpijcie spokojnie” trafił do 60 tys. przedszkolaków w całej Polsce. W pakiecie znalazły się przydatne wskazówki dla rodziców dotyczące emocji związanych ze wstydem w życiu dziecka oraz syndromu moczenia nocnego, a także przeznaczone dla nauczycieli konspekty czterech zajęć na temat przyjaźni i kłopotliwych sytuacji, z jakimi może mieć do czynienia przedszkolak.

Aktualizacja: 2012-04-25 Publikacja: 2012-04-28
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.