Celny strzał w ból gardła – Uniben dla dzieci i dorosłych

unibden 2
fot.: materiały prasowe
Uniben działa miejscowo przeciwzapalnie, przeciwbólowo, znieczulająco i odkażająco.

Infekcjom sprzyja każda pora roku. Nie zawsze da się im zapobiec, dlatego warto mieć pod ręką sprawdzone środki, które przyspieszą powrót do zdrowia i sprawdzą się zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych. Takie działanie – przeciwzapalne i przeciwbólowe – ma np. Uniben.

Na infekcje jesteśmy narażeni przez cały rok, jednak największe ryzyko zachorowań przypada na okres jesienno-zimowy. Dlatego domowa apteczka powinna zawsze być wyposażona w odpowiednie medykamenty. Takie jak Uniben, który działa miejscowo przeciwzapalnie, przeciwbólowo, znieczulająco i odkażająco. Dodatkowo, dzięki zawartości glicerolu nawilża śluzówkę. Precyzyjnie trafia w ognisko zapalne (pozwala na to długi aplikator) i jest skuteczny w działaniu. Uniben może być stosowany w każdym wieku, także u dzieci poniżej 6. roku życia (1 dawka leku na 4 kg masy ciała). Ma przyjemny, słodki, miętowy smak.

Nazwa produktu leczniczego: Uniben, 1,5 mg/ml, aerozol do stosowania w jamie ustnej.
Substancja czynna: chlorowodorek benzydaminy (Benzydamini hydrochloridum).
Dawka: chlorowodorek benzydaminy 1,5 mg/ml.
Postać farmaceutyczna: Aerozol do stosowania w jamie ustnej.
Wskazania do stosowania: Leczenie miejscowych objawów związanych z ostrym stanem zapalnym jamy ustnej i gardła.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na benzydaminy chlorowodorek lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu.
Podmiot odpowiedzialny: Zakłady Farmaceutyczne „UNIA” Spółdzielnia Pracy, ul. Chłodna 56/60, 00-872 Warszawa, www.uniben.pl.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuje się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Aktualizacja: 2016-02-11 Publikacja: 2016-01-15
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.