Co pić by efektywnie ćwiczyć i chudnąć bez odwodnienia po ciąży?

picie-wody-podczas-odchudzaniu

Ciąża sprzyja obrzękom, zwłaszcza kiedy dookoła mamy upalne lato. Czujemy się ociężałe i nieatrakcyjne. Po porodzie chcemy natychmiast wrócić do formy i figury. Niestety nie jest to takie proste. Nie wszystkie kobiety tydzień po porodzie ważą tyle samo co przed nim. Niektóre wracają do formy po wielomiesięcznej walce o swój wygląd, obrzęki schodzą długo, a ubrania sprzed ciąży miesiącami są za ciasne. Aby schudnąć na pewno należy ćwiczyć, ale właściwe odżywianie (nie mylić z głodówką!)  i odpowiednie nawadnianie organizmu jest również bardzo ważne.  Woda to podstawa sukcesu. Pamiętajmy, że walcząc z obrzękami wydaje nam się, że spożywanie mniejszych ilości wody szybciej pozwoli nam wrócić do formy. Nic bardziej mylnego.

Instytut Żywności i Żywienia opublikował w tym roku nową wersję piramidy żywieniowej i na piedestale stoi w niej aktywność fizyczna. Czy jednak ruch zawsze jest w stanie unieszkodliwić złe odżywianie, zwłaszcza kiedy np. po cesarskim cięciu nie możemy uprawiać sportu od razu i musimy dać naszemu ciału czas na rekonwalescencję? Zdecydowanie nie. Aby ćwiczenia (nawet mało wyczerpujące) przynosiły pożądany rezultat w postaci spadku wagi trzeba odżywiać się tak, by zamiast chudnięcia, nie doprowadzić do odwodnienia organizmu i nie sprowokować efektu jo-jo, który po ciąży, z uwagi na rozciągniętą skórę, która nie do końca zdążyła się jeszcze wchłonąć, boli jeszcze bardziej niż kiedykolwiek.

Co pić aby zoptymalizować utratę płynów?... Wodę!

Woda to najbardziej naturalne panaceum na wiele problemów, z którymi zmagają się kobiety, pragnące powrócić do figury sprzed ciąży. Nie zawiera ona cukru ani innych kalorycznych substancji, mogących zaburzyć rezultat wysiłku ponoszonego na forsowne ćwiczenia. Ponadto, naturalny skład mineralny wody (nawet zwykłej kranówki) powoduje, że dostarczamy organizmowi wystarczającą ilość niezbędnych minerałów, bez nadmiernego obciążenia nerek, które występuje np. przy spożywaniu silnie zmineralizowanych napojów. „Przemineralizowanie” niejednokrotnie skutkuje zatrzymaniem soli w naszym ciele, powodując tym samym wytworzenie się błędnego koła – pijemy żeby pozbyć się pociążowych obrzęków i oczyścić organizm, a w zamian zanieczyszczamy go ponownie i powodujemy, że obrzęki wcale szybciej nie znikają.

Jaką wodę wybrać?... Czystą!

Niewskazana jest z butelki, gdyż złej jakości plastik - zazwyczaj z bisfenolem - szkodzi, zaburzając  nasze trawienie. "Smak plastiku", który pojawia się w wodzie narażonej na działania promieni słonecznych (w sklepie, w domu, czy podczas transportu) nie pomoże nam w powrocie do przedciążowej figury, a wręcz przeciwnie – zaśmieci nasz organizm aldehydami - octowym, czy mrówkowym, narażając nas na choroby i zatrucia pokarmowe. Dużo lepszym rozwiązaniem są szklane butelki, ale te nie są  już tak wygodne w korzystaniu.

Krystaliczna czystość prosto z kranu!

Najprościej jest wybrać wodę z kranu. Przefiltrowanie zwykłej kranówki dostępnej w domu,  najlepiej z użyciem wysokiej jakości filtrów np. z Aqualenem. Jest to specjalne jonowymienne włókno o nieprawdopodobnych właściwościach opatentowane przez AQUAPHOR. Aqualen w połączeniu z węglem aktywnym i żywicą jonowymienną usuwa z wody wszelkie zanieczyszczenia, ze szczególnym naciskiem na szkodliwe i niebezpieczne dla naszego zdrowia metale ciężkie.  
Ołów, kadm, czy rtęć, obecne w wodzie przez złej jakości rury transportujące wodę do naszych domów, są  niebezpieczne zwłaszcza w okresie laktacji, gdyż mogą przedostać się do mleka matki, a to już może bezpośrednio zagrozić dziecku. Czysta woda musi być jak najlepsza – dla zdrowia i bezpieczeństwa mamy i karmionego naturalnie dziecka. Jeśli nie karmisz piersią, pamiętaj również o filtrowaniu wody do przygotowania mleka modyfikowanego!

Jaki filtr wybrać dla mamy i dziecka?… Najlepszy!

Filtry z Aqualenem „wytwarzają” wodę bez metali ciężkich i kamienia, znacznie wyższej jakości niż woda butelkowana. Mamy tu do wyboru łatwo dostępne w marketach dzbanki filtrujące bądź nieco bardziej wymagające systemy podzlewozmywakowe serii DWM Morion, które można zamontować w kuchni w szafce pod zlewozmywakiem, a ze specjalnego kranu lać już tylko świeżo przefiltrowaną wodę. Filtry do wody zagwarantują przede wszystkim najwyższy poziom oczyszczenia wody i łatwą dostępność przy znacznie lepszej cenie. Zamiast dźwigać zgrzewki z wodą i płacić za nią krocie, lepiej więc odkręcić kran i napić się przefiltrowanej wody z Aquaphora.

A co jeśli nie lubimy wody? Przygotujmy sobie domowy napój izotoniczny!

Wystarczy do 0.75 litra świeżo przefiltrowanej wody wcisnąć szklankę soku z cytryny czy pomarańczy, dodać szczyptę soli himalajskiej, łyżeczkę miodu i schłodzić. Pyszne, zdrowe i spełni nasze oczekiwania przed i w trakcie treningu. Po treningu wybierzmy czystą... wodę!

 

Aktualizacja: 2016-09-08 Publikacja: 2016-08-09
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
Artykuł powstał przy współpracy z: aquaphor
aquaphor
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.