Ekskluzywna linia butów dziecięcych BARTEK z leczniczą skórą owczą

Firma BARTEK od lat wykorzystuje nowoczesne rozwiązania, tworząc buty dziecięce – zdrowe i przyjazne dla małych użytkowników. W ten sposób powstała m.in. ekskluzywna linia obuwia dla dzieci, ocieplonego leczniczą owczą skórą RELUGAN.

Buty BARTEK wykonane z wykorzystaniem owczej skóry RELUGAN charakteryzują się unikalnymi właściwościami oraz niepowtarzalnym stylem. Skóra jest wyjątkowo miękka i puszysta, a w procesie jej produkcji wykorzystuje się wyłącznie garbniki naturalne, niezawierające szkodliwych związków chromu, chloru oraz metali ciężkich. Produkty wykonane ze skór owczych są zdrowe i bezpieczne, czyli idealne przede wszystkim dla najmłodszych.

Właściwości skóry owczej RELUGAN i wykonanych z niej produktów, takich jak buty BARTEK:
- lecznicze – wspomagają uśmierzanie bólu, neutralizują działanie negatywnych pól magnetycznych i żył wodnych. Delikatnie i puszyste włosie działa antystresowo i odprężająco;
- termoregulacyjne – jest to szczególnie ważne w przypadku najmłodszych dzieci. Włókna skóry owczej mają zdolność kurczenia i rozszerzania się, co sprawia, że stopa dziecka znacznie mniej poci się w cieplejsze dni, a w mroźne – nie marznie. Skóra przepuszcza powietrze do wnętrza buta, a jednocześnie zatrzymuje w nim ciepło. Takie rozwiązanie wpływa na odpowiednią cyrkulację powietrza;
- antybakteryjne – głównym składnikiem struktury skóry owczej jest białko, które tworzy nieprzyjazne środowisko dla niebezpiecznych bakterii oraz wirusów;
- samoczyszczące – owcza wełna zawiera lanolinę, która niszczy bakterie i roztocza, co sprawia, że skóra jest łatwa w utrzymaniu czystości;
- ekologiczne – nie zawierają szkodliwych związków chromu;
- antyalergiczne – maluchy ze szczególnie wrażliwą i delikatną skórą, noszące buty BARTEK, nie są narażone na czynniki alergenne.

Ze względu na szereg właściwości zdrowotnych specjaliści polecają naturalną skórę owczą dzieciom oraz osobom z reumatyzmem i problemami stawowymi.

Buty dziecięce wykonane z delikatnej skóry RELUGAN są idealne na kapryśną jesienno-zimową pogodę.

Bartek IMiD i Zdrowa Stopa
materiały prasowe


Buty BARTEK mają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka oraz są poddawane certyfikacji znaku Zdrowa Stopa.

Więcej na www.bartek.com.pl

Aktualizacja: 2016-12-22 Publikacja: 2016-12-21
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.