Higiena i leczenie zapalenia ucha zewnętrznego ze sprayem AURIMAX

AURIMAX

U dzieci zapalenie ucha zewnętrznego może powstać wskutek infekcji bakteryjnych, wirusowych, grzybiczych lub mieszanych. Często przyczyna infekcji bywa trudna do ustalenia, a towarzyszące jej objawy, takie jak ból i obrzęk, są bardzo uciążliwe.

Najskuteczniejszą metodą zapobiegania zapaleniu ucha zewnętrznego jest dbanie o prawidłową higienę i nawilżenie tej części ciała, szczególnie podczas kąpieli w basenie czy jeziorze. Należy unikać czyszczenia uszu patyczkami higienicznymi i przed kąpielą zabezpieczać skórę przewodu słuchowego natłuszczając ją odpowiednimi środkami. Utrzymanie prawidłowej higieny uszu umożliwiają obecnie produkty zawierające naturalne składniki roślinne, takie jak oliwa z oliwek. Dodatkowym atutem niektórych z nich jest zawartość roślinnych olejków eterycznych. Liczne badania naukowe dowodzą skuteczności wyciągów roślinnych w walce z bakteriami (także tymi odpornymi na antybiotyki, jak gronkowiec złocisty), wirusami i grzybami. Składniki roślinnych olejków eterycznych potrafią również stymulować układ odpornościowy i mobilizować go do walki z chorobą. Olejki eteryczne mają tylko jedno ograniczenie – nie zaleca się ich stosowania u dzieci, które nie ukończyły drugiego roku życia.
Ponadto olejki z wybranych roślin łagodzą objawy wielu różnych infekcji, mają działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwobrzękowe. Te właściwości pozytywnie wpływają na samopoczucie dziecka i skracają czas choroby.
Warto więc,  kompletując wakacyjną apteczkę, zaopatrzyć się w spray AURIMAX, który pozwoli skutecznie zadbać o higienę uszu i szybko zwalczyć przyczyny i objawy zapalenia ucha zewnętrznego nawet podczas wakacji.

AURIMAX2
Aktualizacja: 2017-07-13 Publikacja: 2017-07-13
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.