Hydrolaty – moc naturalnej pielęgnacji

Kosmetyki pochodzenia naturalnego cieszą się coraz większą popularnością. Wśród nich coraz większe znaczenie zyskują hydrolaty, czyli wody kwiatowe lub wody roślinne.

Hydrolaty to produkty pozyskiwane na drodze destylacji z parą wodną aromatycznych części roślin. Zawierają one cenne substancje rozpuszczalne w wodzie oraz niewielkie ilości olejków eterycznych. Hydrolaty są delikatniejsze, niż same olejki, dlatego można je stosować bezpośrednio na skórę. W przypadku osób o cerze wrażliwej ze skłonnością do alergii zaleca się rozcieńczenie hydrolatu wodą.

Można je stosować między innymi jako:

  • toniki do twarzy,
  • mgiełki do ciała i włosów,
  • dodatek do maseczek np. z glinki.

Hydrolaty mają wiele cennych właściwości. Działają antyoksydacyjnie oraz zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry. Nawilżają, odświeżają i oczyszczają skórę. Łagodzą również jej podrażnienia oraz zmniejszają zaczerwienienia.

 

Dobierz odpowiedni hydrolat do swojej skóry:

  • Hydrolat z kwiatu gorzkiej pomarańczy: cera wrażliwa, tłusta, mieszana i dojrzała,

  • Hydrolat z lawendy: wszystkie rodzaje cery, szczególnie wrażliwa i tłusta,

  • Hydrolat z mięty pieprzowej: cera tłusta i mieszana,

  • Hydrolat z oczaru wirginijskiego: cera naczynkowa, tłusta oraz dojrzała,

  • Hydrolat z róży damasceńskiej: cera sucha ,naczynkowa, wrażliwa i dojrzała.

 

Kosmetyki są dostępne w buteleczkach o pojemności  100 ml z wygodnym atomizerem.

Producent: PPHU KEJ Sp. z o.o.

Więcej informacji na stronie: www.sklep.kej.pl

Aktualizacja: 2016-12-13 Publikacja: 2016-12-13
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.