Jak być dobrym rodzicem? - radzi psycholog z Centrum Zdrowia Dziecka

Jak być dobrym rodzicem?
fot.: materiały prasowe

Jak być dobrym rodzicem? - to pytanie zadaje sobie niejeden rodzic. A jak wiadomo wychowanie dziecka nie jest proste, dlatego warto sięgnąć po książkę Justyny Korzeniewskiej. Dzięki książce Jak być dobrym rodzicem? dowiesz się, jak rozmawiać z dzieckiem i reagować w kłopotliwych sytuacjach wychowawczych!

Jak być dobrym rodzicem?

Bać się czy nie bać dociekliwych dziecięcych pytań i pełnych buntu zachowań nastolatków? W jaki sposób informować dziecko o sprawach intymnych, trudnych zjawiskach społecznych i niebezpieczeństwach, a przy tym nie zawstydzać, nie wzbudzać niepokoju, nie burzyć pozytywnej wizji świata? Jak rozpoznawać obszary, w których najczęściej dochodzi do konfliktu między rodzicami a dziećmi? Jaką obrać strategię postępowania? W książce "Jak być dobrym rodzicem"? rodzice znajdą:

  • przykłady odpowiedzi na dociekliwe dziecięce pytania,
  • scenariusze rozwiązywania konfliktowych sytuacji,
  • informacje o rozwoju emocjonalnym dziecka od narodzin do nastolatka, jego rozumieniu świata i typowych reakcjach, pomocne w formułowaniu odpowiedzi na dziecięce pytania oraz we właściwym reagowaniu na kłopotliwe zachowania.  

Kilka słów o autorze

Autorką książki "Jak być dobrym rodzicem"? jest Justyna Korzeniewska, psycholożka, doktor nauk humanistycznych. Na co dzień służy pomocą chorym dzieciom i ich rodzicom w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Doradza także rodzicom na łamach prasy ("Twój Maluszek", "Mamo to Ja”, „Będę Mamą"), w programach telewizyjnych („Wielki Świat Małych Odkrywców”, „Na kłopoty ABC…”) oraz jako autorka ("Rozmowy z dzieckiem", "Kłopotliwe zachowania dzieci") i współautorka poradników ("Mamo, Tato, co Ty na to?" Pawła Zawitkowskiego i „Spokojnie to tylko dzieci” Karoliny Malinowskiej).

Jest przekonana, że troska o prawidłowy rozwój dzieci to najlepsza inwestycja w przyszłość, a jednocześnie ubogacające doświadczenie. Dzieciom zawdzięcza stałą ciekawość świata, pragnienie poznawania ludzi i odkrywania nowych form aktywności.

Patronat medialny nad publikacją książki "Jak być dobrym rodzicem"? sprawuje Radio Kolor, Magazyn M jaka Mama oraz Dobra Mama, portal miastodzieci.pl.

Jak być dobrym rodzicem?
materiały prasowe
Aktualizacja: 2017-03-14 Publikacja: 2017-03-13
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.