Katar nie taki straszny! Wystarczą 3 kroki z aspiratorem KATAREK

O mały nosek swojego dziecka każda mama powinna zadbać od momentu kompletowania wyprawki. Zakup aspiratora do nosa to pozycja obowiązkowa!

Aż 8 na 10 mam ma problem z prawidłowym czyszczeniem nosa dziecka mającego katar. To naprawdę poważna dolegliwość w przypadku niemowląt, a bardzo często jest ona bagatelizowana. Z powodu niedrożności nosa dzieci mają trudności ze ssaniem, są niespokojne, płaczliwe i często nie mogą zasnąć. Chcąc pomóc swojemu dziecku, wystarczy poznać metodę trzech kroków  do zdrowego noska z aspiratorem KATAREK, którą rekomenduje aż 74% lekarzy pediatrów i neonatologów.

Krok pierwszy – rozrzedzanie zalegającej wydzieliny

Należy zastosować fizjologiczny roztwór soli 0,9% NaCl. Dzięki temu zmniejszy się gęstość wydzieliny i będzie ona łatwiejsza do usunięcia, a błona śluzowa nosa zostanie oczyszczona również z zanieczyszczeń fizycznych, chemicznych, alergenów i patogenów. Warto podkreślić, że zaschnięta lub gęsta wydzielina, poza obrzękiem błony śluzowej, jest jedną z przyczyn niedrożności ujść zatok u dzieci.

Krok drugi – systematyczne odciąganie wydzieliny z noska dziecka

Skutecznie odbywa się to za pomocą aspiratora do nosa KATAREK podłączanego do odkurzacza, który nie tylko usuwa zewnętrzną część wydzieliny, ale również tę głęboko zalegającą – czyli blisko 75%! To ona powoduje zapalenie ucha środkowego czy zapalenie płuc, dlatego powinno się z nią walczyć.

Krok trzeci – nawilżanie i pielęgnacja

Aby zapobiec przesuszaniu śluzówki, należy ją nawilżać fizjologicznym roztworem soli.
Aspirator KATAREK Complete jest skuteczną metodą walki z katarem u najmniejszych dzieci. Z nim w trzech prostych krokach bezpiecznie można usunąć wydzielinę z noska dziecka już od 1. dnia jego życia. Zakup podłączanego do odkurzacza aspiratora do nosa to absolutny must have.

Sprawdzoną wyprawkę, stworzoną przez same mamy dla innych mam, można pobrać ze strony www.idealnawyprawka.pl

Aktualizacja: 2017-05-18 Publikacja: 2017-05-18
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.