Kołyska LuluBaby – pierwsze łóżeczko dla dziecka

Kołyska LuluBaby 1
fot.: materiały prasowe

Kołyska to zazwyczaj pierwsze łóżeczko dla dziecka. Na co zwrócić uwagę, aby sen niemowlęcia był spokojny, a przede wszystkim bezpieczny? 

Wybór kołyski musi być przede wszystkim podyktowany bezpieczeństwem. Powinna być ona wykonana z naturalnych materiałów (np. lite drewno), zgodnie z Europejskimi Normami Bezpieczeństwa. Wszystkie farby i kleje stosowane do jej produkcji muszą być nietoksyczne – najlepiej, jeżeli powstają na bazie wody.

Warto zastanowić się nad wyborem kołyski, w której kołysanie odbywa się w poziomie. Mechanizm ruchu poziomego uniemożliwia bowiem wprowadzenie mebelka w zbyt duży, niebezpieczny rozkołys, a kołysanie odbywa się płynnie i – co najważniejsze – jest bezpieczne. Takie rozwiązanie w swoich modelach stosuje firma Troll Nursery, której kołyski Anna Glider Crib cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Dodatkowo, tego rodzaju mechanizm można zablokować, uzyskując w ten sposób łóżeczko dla dziecka.

Kołyska Lulubaby 2

W innym swoim modelu, De Lux Glider Cot, Troll Nursery zastosowało innowacyjne rozwiązanie, łączące cechy tradycyjnego łóżeczka (120 x 60 cm) oraz kołyski. W ten sposób  uzyskano pełnowymiarowe łóżeczko z opcją kołysania. Jest to pierwsze w Europie drewniane łóżeczko dla dziecka, mające cechy tradycyjnej kołyski oraz zaawansowany system ruchu poziomego. Oba systemy można w prosty i szybki sposób zablokować. Pojemna szuflada na teleskopowych prowadnicach to dodatkowa zaleta łóżeczka. Ponadto, model ma trzystopniową regulację podstawy materaca oraz gryzaki na długich krawędziach. Produkt, wykonany z litego drewna brzozowego, jest dostępny w naturalnym drewnie oraz kolorze białym.

Więcej informacji na www.lulubaby.pl

 

Aktualizacja: 2017-05-23 Publikacja: 2017-05-23
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.