Kurczak Zagrodowy w diecie dziecka

kurczak zagrodowy
fot.: materiały prasowe
Kurczak wzbogaca dietę dziecka w białko.

Do dziecięcego menu drób można wprowadzać już od ok. 8. miesiąca życia, stopniowo zwiększając jego porcje. A ponieważ zdrowe żywienie jest niezwykle istotne, należy wybierać pochodzące ze sprawdzonych źródeł produkty, takie jak Kurczak Zagrodowy.

Do diety dziecka drób wprowadza się początkowo w postaci dodatku do zupek jarzynowych, a następnie składnika drugiego dania, sałatek czy jako alternatywę dla gotowych wędlin. Kurczak na dziecięcym talerzu powinien znaleźć się z wielu powodów, m.in. ze względu na wysoką zawartość białka, które wspomaga wzrost i prawidłowy rozwój maluchów. To także doskonałe źródło cynku, magnezu, żelaza oraz witamin z grupy B. Warto pamiętać, że niedobór tych składników w diecie dziecka powoduje osłabienie, skłonność do częstych infekcji, chudnięcie, zahamowanie wzrostu czy problemy z koncentracją.

Rodzice, którzy włączają drób do jadłospisu swoich dzieci, powinni zwracać szczególną uwagę na jego jakość oraz pochodzenie i wybierać produkty od wiarygodnych producentów. Od kilku lat na rynku dostępny jest Kurczak Zagrodowy ze znakiem "Poznaj Dobrą Żywność".

Kurczak Zagrodowy chowany jest wyłącznie w małych, rodzinnych gospodarstwach. Ma dostęp do dużej zagrody, co zapewnia mu możliwość swobodnego poruszania się na świeżym powietrzu. Co więcej, Zagrodowy rośnie o połowę dłużej niż zwykłe kurczęta. Przez cały ten czas żywiony jest wysokowartościową, naturalną karmą roślinną bez GMO. Są to głównie zboża i słonecznik, będące źródłem witamin i mikroelementów potrzebnych do prawidłowego rozwoju. Pokarm wytwarzany jest pod ścisłą państwową kontrolą weterynaryjną oraz w zgodzie z audytowanym wewnętrznie systemem HACCP. Kurczakowi Zagrodowemu nie podaje się żadnych antybiotyków, co sprawia, że jego mięso jest produktem w 100 procentach naturalnym!

Więcej na www.zagrodowy.pl

Aktualizacja: 2016-05-30 Publikacja: 2016-06-01
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.