Materacyk do łóżeczka noworodka – na co zwrócić uwagę?

Materacyk dla dzieci

Z pewnością każdemu z nas zdarzyło się kiedyś narzekać na niewygodny materac. A teraz wyobraźmy sobie, że korzystamy z niego nawet przez 90% czasu każdego dnia… tak jak najmłodsze dzieci. Z tego względu niezwykle ważne jest dobranie odpowiedniego materacyka do łóżeczka noworodka.

Wybierając materacyk, trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego „duszę”, czyli to, co kryje się pod poszewką. Większość z dostępnych na rynku modeli (z wyłączeniem tzw. turystycznych) ma budowę wielowarstwową. Przekłada się to na ich właściwości – dostosowanie do kształtu ciała, wygodę, odprowadzanie wilgoci, hipoalergiczność, ograniczanie rozwoju drobnoustrojów itp.

Materacyk do łóżeczka noworodka_2

Ponieważ kręgosłup maluszka jest szczególnie wrażliwy, należy zapewnić mu odpowiednie, równomierne podparcie. Z tego względu materacyk do łóżeczka dla kilkumiesięcznych dzieci nie może być zbyt miękki, a jego powierzchnia powinna być równa. Najlepiej używać materaca ze średnio twardą pianką lub – w sytuacji gdy jest wielowarstwowy – jego twardszej strony.

Ważne są również certyfikaty, jakie posiada dany materac (np. OEKO-TEX), łatwość zdejmowania poszewki czy długości udzielonej przez producenta gwarancji.

Wybór materaca powinien być starannie przemyślany. Przed kupnem najlepiej porównać różne modele, a w razie wątpliwości zapytać sprzedawcę lub producenta o radę.

Materacyk do łóżeczka noworodka_3
Aktualizacja: 2017-05-26 Publikacja: 2017-05-26
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.