Medolight. Nowy wymiar światłoterapii

2016-05-24 14:16

Światło słoneczne jest jedynym rodzajem naturalnego promieniowania elektromagnetycznego, które przynosi organizmowi korzyści i jest dla niego niezbędne. Ten fakt zapoczątkował powstanie Medolight – urządzenia trzeciej generacji do leczenia światłem, wykorzystującego najnowsze osiągnięcia nauki.

Medolight
Autor: materiały prasowe Medolight został zatwierdzony jako urządzenie medyczne według Dyrektywy Unii Europejskiej 93/42/EEC.

Tkanki mogą wykorzystywać światło słoneczne w bardzo różny sposób: promieniowanie podczerwone działa rozgrzewająco i aktywizująco, początkowy zakres promienia ultrafioletowego przyspiesza syntezę witaminy D, przedział światła widzialnego (białego) jest najważniejszy dla istnienia i podtrzymywania życia na Ziemi. Światło słoneczne, jego zakres widzialny oraz podczerwień uzupełniają braki energii w organizmie. Poszczególne zakresy długości fal mają różne znaczenia biologiczne i wykazują wybiórcze działanie lecznicze.
Światło jest ważnym czynnikiem większości biochemicznych i fizycznych procesów zachodzących w organizmie, który dysponuje specjalnymi mechanizmami, służącymi do jego przyjmowania i przyswajania.

Twórcy Medolight wybrali najbardziej efektywne pod względem terapeutycznym zakresy promieniowania, czyli czerwień i bliską podczerwień, ponieważ dają one najlepsze efekty lecznicze i profilaktyczne. W urządzeniu zamontowanych jest 108 diod elektroluminescencyjnych, których konstrukcja opiera się na półprzewodnikach galowo-glinowo-arsenowych. Generują one fale elektromagnetyczne z zakresu światła czerwonego i bliskiej podczerwieni. Są to zakresy potrzebne do „podładowania” mitochondriów, syntezy NO i wielu innych funkcji organizmu zależnych od światła.

Urządzenie Medolight zostało stworzone w celu zapewnienia najbardziej efektywnego oddziaływania leczniczego. Połączenie długości fal z zakresu czerwieni i początkowego zakresu podczerwieni z ich pulsacyjnym podawaniem tworzy najlepsze warunki dla leczenia, profilaktyki i rehabilitacji. Uwzględniając zebrane przez specjalistów doświadczenia kliniczne w światłoterapii, urządzenie Medolight można stosować do:

Dobrze wiedzieć

  • zapobiegania i leczenia początkowych faz chorób oraz przyspieszenia powrotu do zdrowia po przebytej chorobie;
  • korygowania i leczenia zaburzeń poszczególnych organów;
  • normalizacji pracy układów regpacyjnych (centralnego nerwowego, immunologicznego, wewnątrzwydzielniczego);
  • łagodzenia stresu i nadmiernego napięcia;
  • działania przeciwbólowego, poprawy mikrokrążenia i zmniejszenia obrzęków;
  • aktywizacji miejscowych procesów przeciwzapalnych;
  • aktywizacji enzymów – dochodzi przy tym do wydzielania się tlenku azotu, będącego aktywnym
  • uczestnikiem i regpatorem funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego oraz nerwowego, a także procesów zachodzących w tkankach;
  • zwiększenia akumpowanej przez komórki energii niezbędnej do zachowania procesów życiowych i funkcji obronnych;
  • ochrony radiologicznej (profilaktycznie i po napromieniowaniu).
  • Sposób stosowania światła Medolight zależy od rodzaju dolegliwości, stanu ogólnego osoby poddawanej terapii oraz wielu innych czynników. Najprostszym sposobem korzystania jest naświetlanie w miejscu występowania dolegliwości po uprzednim wybraniu jednego z 5 dostępnych programów.

    Więcej informacji na www.zepter.pl

    Czy artykuł był przydatny?
    Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
    Nasi Partnerzy polecają

    NOWY NUMER

    POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

    Pobieram
    poradnik ciaza