Medolight. Nowy wymiar światłoterapii

Medolight
fot.: materiały prasowe
Medolight został zatwierdzony jako urządzenie medyczne według Dyrektywy Unii Europejskiej 93/42/EEC.

Światło słoneczne jest jedynym rodzajem naturalnego promieniowania elektromagnetycznego, które przynosi organizmowi korzyści i jest dla niego niezbędne. Ten fakt zapoczątkował powstanie Medolight – urządzenia trzeciej generacji do leczenia światłem, wykorzystującego najnowsze osiągnięcia nauki.

Tkanki mogą wykorzystywać światło słoneczne w bardzo różny sposób: promieniowanie podczerwone działa rozgrzewająco i aktywizująco, początkowy zakres promienia ultrafioletowego przyspiesza syntezę witaminy D, przedział światła widzialnego (białego) jest najważniejszy dla istnienia i podtrzymywania życia na Ziemi. Światło słoneczne, jego zakres widzialny oraz podczerwień uzupełniają braki energii w organizmie. Poszczególne zakresy długości fal mają różne znaczenia biologiczne i wykazują wybiórcze działanie lecznicze.
Światło jest ważnym czynnikiem większości biochemicznych i fizycznych procesów zachodzących w organizmie, który dysponuje specjalnymi mechanizmami, służącymi do jego przyjmowania i przyswajania.

Twórcy Medolight wybrali najbardziej efektywne pod względem terapeutycznym zakresy promieniowania, czyli czerwień i bliską podczerwień, ponieważ dają one najlepsze efekty lecznicze i profilaktyczne. W urządzeniu zamontowanych jest 108 diod elektroluminescencyjnych, których konstrukcja opiera się na półprzewodnikach galowo-glinowo-arsenowych. Generują one fale elektromagnetyczne z zakresu światła czerwonego i bliskiej podczerwieni. Są to zakresy potrzebne do „podładowania” mitochondriów, syntezy NO i wielu innych funkcji organizmu zależnych od światła.

Urządzenie Medolight zostało stworzone w celu zapewnienia najbardziej efektywnego oddziaływania leczniczego. Połączenie długości fal z zakresu czerwieni i początkowego zakresu podczerwieni z ich pulsacyjnym podawaniem tworzy najlepsze warunki dla leczenia, profilaktyki i rehabilitacji. Uwzględniając zebrane przez specjalistów doświadczenia kliniczne w światłoterapii, urządzenie Medolight można stosować do:

Dobrze wiedzieć
  • zapobiegania i leczenia początkowych faz chorób oraz przyspieszenia powrotu do zdrowia po przebytej chorobie;
  • korygowania i leczenia zaburzeń poszczególnych organów;
  • normalizacji pracy układów regulacyjnych (centralnego nerwowego, immunologicznego, wewnątrzwydzielniczego);
  • łagodzenia stresu i nadmiernego napięcia;
  • działania przeciwbólowego, poprawy mikrokrążenia i zmniejszenia obrzęków;
  • aktywizacji miejscowych procesów przeciwzapalnych;
  • aktywizacji enzymów – dochodzi przy tym do wydzielania się tlenku azotu, będącego aktywnym
  • uczestnikiem i regulatorem funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego oraz nerwowego, a także procesów zachodzących w tkankach;
  • zwiększenia akumulowanej przez komórki energii niezbędnej do zachowania procesów życiowych i funkcji obronnych;
  • ochrony radiologicznej (profilaktycznie i po napromieniowaniu).

Sposób stosowania światła Medolight zależy od rodzaju dolegliwości, stanu ogólnego osoby poddawanej terapii oraz wielu innych czynników. Najprostszym sposobem korzystania jest naświetlanie w miejscu występowania dolegliwości po uprzednim wybraniu jednego z 5 dostępnych programów.

Więcej informacji na www.zepter.pl

Aktualizacja: 2016-05-25 Publikacja: 2016-05-24
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.