Metoda Montessori w domu - 80 rozwijających zabaw edukacyjnych dla dzieci i rodziców

Metoda Montessori w domu
fot.: materiały prasowe

Metoda Montessori to jedna z popularniejszych metod wychowawczych. Dzięki niej pozwalamy dziecku na samodzielność i rozwijanie się w swoim własnym tempie. Jeśli szukasz inspiracji do zabaw z dzieckiem, zajrzyj do książki "Metoda Montessori w domu"!

Na czym polega pedagogika Marii Montessori?

,,Naucz mnie robić to samodzielnie" – to zdanie doskonale definiuje pedagogikę Marii Montessori. Małemu człowiekowi należy dać możliwość działania, odpowiednio do jego wieku i umiejętności, by mógł się prawidłowo rozwijać. Dlatego pozwól dziecku wykonać zadanie samemu, pod twoim nadzorem, po zademonstrowaniu mu, jak należy to zrobić. Jeśli szukasz inspiracji, jak poprzez takie aktywności korzystnie wpłynąć na rozwój dziecka, zajrzyj do tej książki.

Książka Metoda Montessori w domu

Metoda Montessori w domu to 80 rozwijających zabaw edukacyjnych wykorzystujących zalety pedagogiki Marii Montessori. Możesz je realizować z dzieckiem w domu, używając do tego zestawów, które sami przygotujecie. Będziecie się świetnie bawić, a przy okazji twoje dziecko rozwinie koordynację ruchową i samodyscyplinę, uwrażliwi zmysły, nabierze pewności siebie i stanie się bardziej samodzielne.

Patronat medialny

Patronat medialny nad książką sprawuje miesięcznik M jak Mama, Silesia Dzieci, Egaga, EgoDziecka, Miasto Dzieci oraz Dziecko w Warszawie. Książka dostępna jest m.in. w internetowej księgarni Wydawnictwa RM na www.rm.com.pl w cenie 29,99 zł.

Aktualizacja: 2017-03-14 Publikacja: 2017-03-14
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.