Odkrywamy tajemnice podwodnego świata, czyli dzień rybki Minimini w warszawskim ZOO

Dzień Rybki MiniMini
fot.: materiały prasowe

W pierwszy weekend wakacji stacja MiniMini+ zaprasza wszystkie dzieci do warszawskiego ZOO. W niedzielę, 26 czerwca odbędzie się tam Dzień Rybki MiniMini. Na najmłodszych czekać będą niezwykłe atrakcje, mnóstwo zabawy i nauki oraz konkursy z nagrodami. A wszystko po to, by lepiej poznać podwodne tajemnice i świat dzikich zwierząt.

W niedzielę, 26 czerwca, Rybka MiniMini zabierze dzieci i rodziców w podróż do świata mórz i oceanów, dzięki której uczestnicy zabawy poznają podwodną faunę i florę oraz dowiedzą się wielu interesujących rzeczy na temat życia zwierząt. Uczestnicy zabawy zapoznają się także z zagadnieniami związanymi z ekologią oraz bezpieczeństwem w pobliżu wody.

Od godziny 11:00 do 15:00 najmłodsi goście ZOO będą mogli wziąć udział w edukacyjnej grze terenowej. Dzieci, które zmierzą się z zadaniami przygotowanymi przez Rybkę MiniMini otrzymają dyplom i nauczą się wielu nowych rzeczy.

Dzień Rybki MiniMini to także liczne zabawy, animacje, warsztaty oraz konkursy. Od godziny 13:00, obok nowego akwarium, którym opiekuje się Rybka MiniMini, odbywać się będą pokazy clownów, warsztaty z carvingu, czyli sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach oraz występy przygotowane przez aktorów Teatru Lalka. Tego dnia mali fani pociągów spotkają się z dzielną lokomotywą znaną z popularnej bajki, Tomkiem i wraz z nim poznają zasady bezpieczeństwa na drodze. Dzieci będą mogły także wziąć udział w warsztatach z modystką i samodzielnie wykonać ozdobne fascynatory, pomalować buźki oraz poznać zwyczaje, kulturę i muzykę Czarnego Lądu wspólnie z kongijskimi muzykiem Ricky’m Lionem. W programie znajdzie się również nauka gry na afrykańskich instrumentach ludowych oraz tańców rytualnych, a dzieci wysłuchają opowieści na temat znaczenia zwierząt w życiu ludów afrykańskich. Dzięki temu odległe miejsca Afryki, gdzie żyją inne zwierzęta, rosną inne rośliny, mogą okazać się zaskakująco bliskie.

W MiniKinie Przedszkolaka MiniMini+ będzie można obejrzeć programy edukacyjne z Myszką w Paski i Dzielnym Lwem Erykiem, a także premierowe odcinki animacji o niesamowitym, podwodnym świecie „Oktonauci”, która trafi na ekrany telewizorów w poniedziałek, 27 czerwca.

W Dniu Rybki MiniMini mali goście ZOO otrzymają MiniKsiążeczki z ciekawostkami na temat fauny i flory mórz i oceanów. Materiały edukacyjne dla dzieci będą też dostępne na stronie www.dzienrybki.miniminiplus.pl.

MiniMini+, kanał telewizyjny platformy cyfrowej nc+ dla najmłodszych widzów, po raz kolejny udowadnia, że nie tylko oferuje wartościowe bajki, ale także wspiera rodziców w procesie wychowawczym i edukuje przez zabawę poza ekranem telewizora.

Aktualizacja: 2016-07-12 Publikacja: 2016-06-17
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.