Pielęgnacja skóry z Perfecta Mama – piękna w ciąży i po porodzie!

Przyszłe i młode mamy powinny być szczególnie ostrożne w kwestii pielęgnacji skóry. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Czas ciąży i początki karmienia to duże wyzwanie dla skóry, która jest poddawana nadzwyczajnemu rozciąganiu i zmianom hormonalnym. Kobiety ciężarne i karmiące najczęściej skarżą się na rozstępy, zmiany pH okolic intymnych, obrzmiałe piersi
oraz opuchnięte i zmęczone nogi. Aby uniknąć lub zminimalizować nieprzyjemne dolegliwości, już od wczesnych miesięcy ciąży należy dbać o elastyczność skóry, szczególnie w miejscach najbardziej narażonych na zmiany: piersi, brzuch, pośladki i uda. Systematyczna pielęgnacja skóry najlepiej przygotuje ją na rozciąganie i wahania wagi. Wybierając kosmetyki warto stosować preparaty dedykowane kobietom w ciąży i młodym mamom oraz produkty przebadane pod kątem bezpieczeństwa mamy i dziecka. Jak zauważa mgr farm. Alicja Falender, Kierownik Laboratorium Badawczo-Rozwojowego Dax Cosmetics:  „Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Towarzyszy jej wiele zmian w całym organizmie, który dostosowuje się do nowej sytuacji. Dlatego tak ważna jest pielęgnacja skóry z zastosowaniem kosmetyków poprawiających jej elastyczność, przebadanych pod kątem bezpieczeństwa i komfortu mamy i dziecka. Warto postawić na produkty z pozytywną opinią Instytutu Matki i Dziecka”.

Więcej informacji na temat pielęgnacji skóry w ciąży i po jej zakończeniu na stronie internetowej www.perfectamama.pl

Aktualizacja: 2016-07-12 Publikacja: 2016-06-21
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.