Pojazdy akumulatorowe - pierwszy samochód dla dziecka

Pierwszy samochód dla dziecka

Maluchy mają różne marzenia motoryzacyjne. Współcześnie rodzice mają szeroki wybór zabawek, które pomogą w ich spełnieniu. Należą do nich tzw. pojazdy akumulatorowe – autka dla dzieci wyposażone w silnik elektryczny. Pozwalają one na naukę jazdy w wydaniu dla najmłodszych – bezpieczną i dającą mnóstwo radości. Dzięki dużemu zróżnicowaniu modeli każde dziecko znajdzie coś dla siebie – samochód, quad, motor, koparkę czy traktor.

Pojazdy akumulatorowe a rozwój dziecka

Pojazdy akumulatorowe stawiają przed dzieckiem ciekawe wyzwania. Po pierwsze, maluszek wciela się w rolę dzielnego kierowcy wyruszającego w nieznane. Jego wyobraźnia pracuje wtedy na pełnych obrotach, dzięki czemu pobudza ją i rozwija, jednocześnie się bawiąc. 

Po drugie, tak jak w czasie jazdy prawdziwym samochodem, dziecko wykonuje różne manewry: omija przeszkody, reguluje prędkość, cofa itp. W efekcie ucząc się koordynacji, koncentracji i wyobraźni przestrzennej. Te umiejętności przydają się każdego dnia – w nauce i sporcie, a także w drodze do przedszkola czy szkoły. 

Pierwszy samochód dla dziecka1

Na co zwrócić uwagę, dokonując wyboru?

Bezpieczeństwo to podstawa. Z tego względu należy sprawdzić, czy wybrany pojazd akumulatorowy spełnia odpowiednie normy europejskie. W dalszej kolejności  trzeba zwrócić uwagę na pojemność akumulatora oraz moc silników – to one decydują o czasie zabawy, szybkości pojazdu i tym, jak radzi on sobie w trudniejszym terenie.

Do niektórych modeli dołączony jest pilot zdalnego sterowania, pozwalający na kierowanie ruchem pojazdu przez rodzica i dyskretną kontrolę zabawy. Innymi godnymi uwagi funkcjami są m.in.: otwierane drzwi, światła LED oraz melodie. To ważne, by pamiętać o nich, wybierając pierwszy samochód dla dziecka.

Pierwszy samochód dla dziecka2
Aktualizacja: 2017-07-10 Publikacja: 2017-07-10
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.