StickOff® - zmiana opatrunku bez płaczu i bólu

StickOff® - zmiana opatrunku

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, ale słoneczna i ciepła pogoda pozwala już korzystać z aktywności na świeżym powietrzu. Dzieci, spędzając czas aktywnie, narażone są na różnego rodzaju urazy. W takim wypadku opatrunek to podstawa!

Na stłuczenia, otarcia i skaleczenia stosuje się  najczęściej plastry włókninowe, wodoodporne, rozgrzewające lub chłodzące. Zmiana opatrunku wiąże się u dzieci z nieprzyjemnym uczuciem bólu. Ponadto, nieodpowiednie usuwanie opatrunku naraża wierzchnią warstwę skóry na ponowne uszkodzenia i infekcje, które w konsekwencji  opóźniają  proces gojenia.

Z pomocą przychodzi jednak produkt polskiej firmy Smart Pharma® – StickOff®. Preparat w postaci sprayu zawiera silikonową substancję, która nie przenikając przez naskórek zaburza połączenie między opatrunkiem a skórą. Dzięki temu można bezboleśnie usunąć opatrunek. Produkt jest wygodny w użyciu, stosuje się go  pod dowolnym kątem, a po aplikacji w kilka chwil wyparowuje ze skóry, nie pozostawiając tłustych śladów. StickOff® działa na wszystkie rodzaje plastrów, również te wodoodporne.

StickOff® - zmiana opatrunku2

StickOff® dzięki produkcji zgodnej z wymogami GMP oraz ISO 90001 jest całkowicie bezpieczny i może być stosowany nawet u najmłodszych dzieci oraz niemowląt. Użycie materiałów na bazie silikonów rekomenduje m.in. Światowy Związek Towarzystw Leczenia Ran.

Aktualizacja: 2017-05-19 Publikacja: 2017-05-19
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.