Światło na usługach medycyny. Bioptron Pro 1 – osobiste źródło leczniczego światła

Światło jest źródłem dobrego samopoczucia, wysokiej koncentracji, aktywności i witalności. Bioptron Pro 1 to nowy produkt, który umożliwia posiadanie takiego źródła światła we własnym domu.

Na nasz nastrój ogromny wpływ ma poziom hormonów, takich jak serotonina i melatonina,  których poziom zmienia się nie tylko w ciągu dnia, lecz także w ciągu roku. Badania dowodzą, że światło, jakiego dostarcza np. zachód słońca, oddziałuje na hormony poprzez siatkówkę oka, podczas gdy brak światła hamuje ich produkcję. Udowodniono również, że populacje zamieszkujące słoneczne regiony świata, dużo rzadziej cierpią na depresję niż populacje żyjące w obszarach nienasłonecznionych.

Terapia światłem polega na naświetlaniu chorych tkanek światłem spolaryzowanym. Ta metoda leczenia była już znana w czasach starożytnych. Prekursorem zastosowania światłoterapii we współczesnej medycynie był duński lekarz Niels Ryberg Nielsen, nagrodzony za rozwój tej dziedziny Nagrodą Nobla w 1903 roku. Od tego czasu ciągle udoskonalana terapia jest stosowana w łagodzeniu bólu, leczeniu ran i regeneracji tkanek, w reumatologii, medycynie sportowej, fizykoterapii i rehabilitacji oraz w kosmetyce.

Dzięki wielu pozytywnym efektom, jakie wywołuje oddziaływanie światła na ludzki organizm, jest możliwe zastosowanie terapii światłem w przypadku różnych problemów zdrowotnych i kosmetycznych. Naświetlanie naskórka pobudza komórki odpowiadające za odporność organizmu. Światło spolaryzowane wpływa również na efekt rozszerzania się oraz tworzenie nowych naczyń, co zwiększa ilość tlenu i substancji odżywczych dla nowych tkanek a tym samym przyspiesza leczenie ran. Dodatkowo skutecznie eliminuje uszkodzenia DNA, które powodują patologiczny rozwój tkanek. Stymulacja proliferacji fibroblastów i kolagenu zapewnia gojenie ran bez skutków w postaci blizn. Terapia światłem korzystnie wpływa na cały organizm dzięki biostymulującemu oddziaływaniu na krwinki, poprzez wywoływanie  tzw. fotomodyfikacji. Badania nad światłoterapią udowadniają również jej pozytywny wpływ na stan emocjonalny. Bioptron korzysta z naturalnych procesów zachodzących w naszym organizmie, a zatem w przeciwieństwie do przeciwbólowych środków farmaceutycznych nie wywołuje niepożądanych skutków ubocznych.

Dzisiaj można korzystać z tej metody leczenia, stosując terapię spolaryzowanym, polichromatycznym światłem Bioptron, będącym połączeniem widma widzialnego z podczerwonym.

Terapię światłem Bioptron stosuje się w przypadku urazów i przeciążenia układu kostno-stawowego (naciągnięcie ścięgien, otarcia, stłuczenia, skręcenia).

Efekty leczenia światłem Bioptron:
– przynosi ulgę obolałym mięśniom poprzez zmniejszenie stanu napięcia mięśniowego;
– uśmierza bóle kręgosłupa i stawów, np. po intensywnym wysiłku fizycznym;
– wspomaga proces gojenia ran (pourazowych, pooperacyjnych, oparzenia, odleżyny, owrzodzenia);
– przynosi ulgę w chorobach zwyrodnieniowych stawów, zwiększa aktywność ruchową.

System Terapii Światłem Bioptron został zatwierdzony jako urządzenie medyczne, spełniające normy Unii Europejskiej (93/43 EEC). Otrzymał certyfikaty DEKRA oraz SQS I IQNET potwierdzające najwyższe standardy i jakość. Produkt rekomendowany przez specjalistów.

Więcej na www.zepter.pl, www.bioptron.com.

 

Aktualizacja: 2017-07-07 Publikacja: 2017-07-07
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.