Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Jak dobrać laktator i przedłużyć karmienie piersią?

Karmienie piersią chroni maluszka przed infekcjami, a w późniejszych etapach przed chorobami, takimi jak cukrzyca czy astma. Przy okazji Światowego Tygodnia Karmienia Piersią, obchodzonego w dniach 1–7 sierpnia 2016 roku, Philips Avent przypomina, jak ważne jest dla dziecka mleko matki i radzi, jak przedłużyć naturalne karmienie.

WHO zaleca karmienie piersią jako jedyny sposób żywienia dziecka począwszy od urodzenia aż do końca szóstego miesiąca, a następnie w trakcie rozszerzania diety – nawet do drugiego roku życia. Nic dziwnego, gdyż mleko mamy zapewnia dziecku naturalną ochronę przed infekcjami i pomaga mu zdrowo się rozwijać. Niestety wiele kobiet zbyt wcześnie przestaje karmić dziecko mlekiem własnym, mimo że wcale tego nie chce. Badanie przeprowadzone przez Philips Avent wykazało, że niemal połowa mam, które zaprzestały karmienia piersią w ciągu pierwszych 8 miesięcy życia dziecka, zrobiła to, gdyż czuła, że nie ma odpowiedniej ilości mleka. Inne powody to: bolesność, problemy medyczne i powrót do pracy. Warto jednak wypróbować sprawdzone metody, które pomogą przedłużyć karmienie piersią.

Ilość pokarmu i jego przepływ jest ściśle związany z samopoczuciem i poziomem stresu. Dlatego w przypadku problemów z pokarmem należy się przede wszystkim postarać zrelaksować – pomogą w tym ćwiczenia oddechowe i relaksująca muzyka. Jeśli karmienie noworodka jest zbyt bolesne, warto pomyśleć o skorzystaniu z laktatora. Aby ułatwić mamom karmienie mlekiem własnym oraz łączenie karmienia piersią i butelką, Philips Avent stworzył linię Natural, w ramach której dostępne są dwa modele: laktator elektryczny i laktator ręczny. Laktator ręczny to dobre rozwiązanie, jeśli mama potrzebuje urządzenia niewielkich rozmiarów, a pokarm odciąga od czasu do czasu. Z kolei laktator elektryczny jest idealny dla kobiet, które często odciągają pokarm i chcą to robić w prosty sposób, bez wysiłku. Urządzenie jest wyposażone w nakładkę masującą z miękkimi płatkami, która zapewnia wrażenie ciepła w kontakcie ze skórą, a to pomaga się odprężyć i uzyskać więcej pokarmu.

Seria Natural od Philips Avent to również butelki do karmienia, dzięki którym karmienie mieszane lub przejście do karmienia butelką stają się łatwiejsze zarówno dla mamy, jak i niemowlęcia. Miękki, szeroki smoczek silikonowy, który kształtem przypomina kobiecą pierś, zapewnia maluszkowi niezwykły komfort ssania. Ponadto wyjątkowy kształt butelki do karmienia sprawia, że można ją łatwo chwycić i skierować w dowolną stronę. 

Marka Avent, współpracując z lekarzami i młodymi mamami, już od ponad 30 lat opracowuje produkty inspirowane naturą, które spełniają pierwsze potrzeby dziecka i pozwalają przedłużyć karmienie piersią.

Rady dla mam karmiących piersią:

1. Spróbuj kontynuować karmienie piersią tak długo, jak to możliwe (przynajmniej do 6. miesiąca życia dziecka).
2. Znajdź spokojne miejsce do karmienia.
3. Nie martw się na początku o produkcję pokarmu: częste karmienie stymuluje produkcję mleka w pierwszych tygodniach po porodzie.
4. Gdy karmienie piersią sprawia ból, nie bój się karmienia mieszanego: produkty Philips Avent Natural sprawiają, że staje się ono łatwiejsze dla mamy i maluszka.
5. Jeśli planujesz powrót do pracy, sprawdź, jakie przysługują Ci prawa, i zorganizuj sobie pomoc w karmieniu maluszka.
6. Jeśli masz pytania i wątpliwości związane z karmieniem, nie bój się pytać.

Rekomendowane ceny produktów Philips Avent z serii Natural:

Laktator elektroniczny SCF332/01 – 611 PLN
Laktator manualny SCF330/20 – 226 PLN
Laktator manualny Via SCF330/13 – 226 PLN
Butelka z serii Natural 60 ml – 31 PLN    
Butelka z serii Natural 125 ml – 36 PLN

www.philips.pl/avent

Aktualizacja: 2016-07-28 Publikacja: 2016-07-28
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.