ViraSoothe® – specjalista w leczeniu ospy wietrznej u dzieci

Ospa
fot.: materiały prasowe
ViraSoothe® pomaga zwalczać ospę u dzieci.

Poznaj 11 najważniejszych rad, dotyczących pielęgnacji dziecka chorego na ospę. Dzięki nim łatwiej poradzisz sobie z opieką nad nim i zapewnisz mu lepsze samopoczucie w trakcie choroby!

1. Nie rezygnuj z kąpieli – myj dziecko codziennie.

2. Nie używaj pudrów płynnych, które zasychając, ściągają skórę i sprawiają ból, a ponadto mogą rozwijać się pod nimi bakterie, wywołujące zakażenia i blizny.

3. Do smarowania wykwitów stosuj tylko przebadane preparaty stworzone specjalnie do leczenia ospy u dzieci, np. innowacyjny na rynku preparat ViraSoothe. Ma on działanie przeciwświądowe oraz umożliwia naturalne gojenie się skóry podczas ospy.

4. Obetnij dziecku paznokcie, myj mu często ręce. Na noc młodszym dzieciom możesz włożyć bawełniane rękawiczki.

5. Nie trzyj skóry dziecka ani gąbką, ani ręcznikiem, osusz ją delikatnie, np. ręcznikiem papierowym.

6. W przypadku wysypki w okolicach intymnych można zastosować nasiadówkę w ciepłej wodzie z dodatkiem rumianku. Wykwity na miejscach intymnych, np. na wargach sromowych u dziewczynek, można smarować preparatem ViraSoothe.

7. Temperatura w pomieszczeniu, gdzie przebywa dziecko chore na ospę, powinna być jak najniższa, ponieważ ciepło (np. z maksymalnie nagrzanego kaloryfera) stymuluje przepływ krwi w skórze i nasila swędzenie.

8. Należy często zmieniać bieliznę i pościel, najlepiej stosować te z miękkiej bawełny.

9. Podawaj dziecku dużo napojów, najlepiej niegazowanej wody. Kwaśne napoje mogą dodatkowo podrażniać błonę śluzową jamy ustnej, gdzie również może wystąpić wysypka.

10. Wysypka wewnątrz buzi najczęściej prowadzi do problemów z jedzeniem – wybieraj pokarmy płynne i w postaci papek, ale nic kwaśnego i drażniącego.

11. Gorączkę u dzieci przy ospie obniża się preparatem z paracetamolem, w tej chorobie nie podaje się ibuprofenu.

ViraSoothe – specjalista w objawowym leczeniu ospy wietrznej, dostępny w aptekach bez recepty.

Aktualizacja: 2015-11-23 Publikacja: 2015-11-23
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.