Wakacje z dzieckiem. Karmienie dziecka podczas urlopu

Przygotowując się do wakacji z dzieckiem, dobrze jest zawczasu się zastanowić, w jaki sposób je w tym czasie karmić i jakie akcesoria są do tego potrzebne. Dobrze zaplanowane karmienie dziecka będzie nieuciążliwe, a radość z urlopu – jeszcze większa.

Mamy dobrze wiedzą, że podczas podróży z maluszkiem trzeba być gotowym niemal na wszystko, dlatego lista potrzebnych rzeczy wydaje się nie mieć końca. Żeby jednak walizka pozwoliła się domknąć, trzeba się na coś zdecydować. Oprócz zapasu ubranek, lekarstw, akcesoriów pielęgnacyjnych i dziecięcych kosmetyków na wakacjach z dzieckiem niezbędne są wszystkie akcesoria potrzebne do karmienia, których rodzaj zależy od wieku małego podróżnika.

Mama, która karmi piersią, nie musi na wakacje z dzieckiem zabierać ze sobą wielu akcesoriów, choć dla zapewnienia komfortu mogą jej się przydać specjalne rozpinane bluzki do karmienia lub chusty o podobnym przeznaczeniu. Należy również pamiętać, by żywiąc się w nieznanych miejscach, zwracać uwagę na bezpieczne dla malca menu.
W przypadku karmienia mieszanego lub karmienia dziecka butelką trzeba zabrać ze sobą nieco więcej akcesoriów. Do odciągania pokarmu niezbędny jest laktator (np. ręczny Philips Avent SCF330), czasem też woreczki lub pojemniczki na pokarm. Do karmienia butelką przyda się (oprócz samych butelek i smoczków) podgrzewacz oraz środki do mycia i sterylizacji (np. kompaktowy sterylizator Philips Avent 3w1 SCF284).

Jeśli dziecko jest już nieco starsze i je coraz więcej rzeczy, należy pamiętać o spakowaniu niezbędnych akcesoriów do karmienia (łyżeczki, talerzyki) oraz śliniaka. W podróży szczególnie może się przydać śliniaczek Philips Avent SCF736 z kieszonką na okruchy. Aby uniknąć nieustannego wycierania plam z napojów, dobrze jest wziąć ze sobą kubek niekapek (Pingwinek lub Classic), który sprawdza się nie tylko w czasie nauki samodzielnego picia, ale również podczas jazdy samochodem czy lotu samolotem. W przypadku starszych maluchów przyda się także kubek termiczny SCF766 ze słomką.

Rekomendowane ceny wymienionych produktów Philips Avent, przydatnych podczas wakacji z dzieckiem i nie tylko:
- laktator manualny z serii Natural (SCF330/20) – 226 PLN
- elektryczny kompaktowy sterylizator parowy 3w1 (SCF284/03) – 294 PLN
- śliniaczek (SCF756) – 36 PLN
- kubek niekapek (np. SCF753/00) – 42 PLN
- kubek termiczny ze słomką (SCF766) – 50 PLN

www.philips.pl/avent

Aktualizacja: 2016-07-19 Publikacja: 2016-07-19
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.