Woda dla zdrowia – ale którą warto pić?

picie-wody
Woda z kranu wbrew pozorom nie jest gorsza od wody butelkowanej.

Woda właściwie wszędzie jest taka sama, składa się z dwóch pierwiastków – wodoru i tlenu. Jednak coś powoduje, że zamiast pić tę, która płynie z kranu, sięgamy po butelkową. Czy jest to właściwy krok dla naszego zdrowia? A może wręcz przeciwnie? Przemyśl to, analizując z nami to, co codziennie pijemy.

Woda z kranu wbrew pozorom nie jest gorsza od wody butelkowanej. Można śmiało powiedzieć, że są takie same. Jej skład jest zbliżony do źródlanej ze względu na rozporządzenia, jakie otrzymały miejskie wodociągi. To, co płynie z naszych kranów musi bezwzględnie spełniać kryteria mikrobiologiczne, a także organoleptyczne. Jednak coś sprawia, że rezygnujemy z tańszego rozwiązania, sięgając po butelki znanych producentów, a w rezultacie płacimy słono za coś, co mamy prawie za darmo!

Zamiast przepłacać, zacznij pić wodę z kranu

Choć woda z kranu spełnia kryteria wody pitnej to zawartość chloru, którą można niekiedy wyczuć nosem sprawia, że skutecznie zniechęcamy się do jej picia. Jest jednak rozwiązanie – Aquaphor. Za sprawą prostych dzbanków filtrujących, można w prosty sposób poprawić smak jak i zapach wody, którą pozyskaliśmy z kranu. Ponadto, zamontowany filtr pozwala usuwać ewentualne substancje, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim aspekt ekonomiczny – taki wkład jest w stanie oczyścić i dodać zupełnie inny smak 170 litrom wody w niewielkiej cenie. Jest to średnie zapotrzebowanie 4-osobowej rodziny w miesiącu. A koszt? Zwrot inwestycji następuje już przy zakupie dwóch zgrzewek 1,5 litrowej wody butelkowanej.

 W ofercie Aquaphor można znaleźć też inne produkty, które w łatwy sposób poprawią walory organoleptyczne wody kranowej – chociażby innowacyjny system oczyszczania DWM Morion. Ten filtr do wody nie wymaga od nas dodatkowej pracy – wystarczy, że system zostanie podłączony zaraz przy zlewie z osobnym kranem, a następnie woda z wodociągów będzie przechodzić przez bloki oczyszczania, gdzie zostanie usunięty chlor.

Warto również wspomnieć, że Aquaphor do wszystkich swoich produktów umieszczają filtry z Aqualenem, które są w stanie w każdych warunkach „wyprodukować” wodę z wodociągów, która ma znacznie lepsze właściwości od tej butelkowanej. Sam Aqualen to opatentowany system pozwalający usuwać metale ciężkie oraz wszelkie zanieczyszczenia z wody! Ponadto, przeliczając koszt instalacji DWM Morion do liczby zakupionych butelek z wodą, można zauważyć, że zwrot inwestycji nastąpi szybciej, niż się tego spodziewamy. Sam system to jednorazowy koszt w granicy 1400 zł. Należy przyjąć, że statystyczna polska rodzina (2+1) spożywa około 9 litrów wody w ciągu dnia (napoje, zupy, herbata, kawa), tym samym w ciągu roku wypija aż 3 285 litrów – gdzie najtańsza woda butelkowana (1l) to 0,75 gr, a więc w roku na samą wodę wydaje prawie 2 463 złote! Tym samym przez pierwszy rok można zaoszczędzić prawie 1 000 złotych, a w kolejnych dwa razy więcej. A ile będzie kosztować sama woda z kranu? Przyjmując średnie wartości – za 3 285 litrów należy zapłacić jedyne.. 14 złotych.

Podnoszenie jakości wody jednym ruchem ręki

Woda przefiltrowana ma drogocenny wpływ na organizm, gdy tylko chcemy poddać się detoksowi, wspomagać odchudzanie i oczyścić w naturalny sposób swoje ciało. Tym samym, można pozbyć się toksyn, które utrzymują się i powodując wzdęcia czy problemy trawienne. Do zalet stosowania dzbanków z filtrem możemy zaliczyć również dbałość o środowisko naturalne, ponieważ nie generujemy w gospodarstwie domowym dużej ilości śmieci w postaci plastikowych butelek, które mogą się rozkładać od 100 do nawet 1 000 lat. Ponadto, lekarze zwracają uwagę, że woda kranowa pozytywnie wpływa na poprawę odporności, szczególnie u dzieci, osób starszych, a także kobiet w ciąży.

Jednak, czy woda filtrowana prosto z kranu może konkurować z wodami smakowymi, które cieszą się coraz większą popularnością? Jak najbardziej – przecież taką lemoniadę można przygotować w domowych warunkach, wykorzystując w 100% naturalne produkty, bez konserwantów i składników poprawiających smak.

 

Aktualizacja: 2016-09-08 Publikacja: 2016-08-09
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
Artykuł powstał przy współpracy z: aquaphor
aquaphor
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.