Jak nauczyć dziecko myć zęby? Te gadżety ułatwią szczotkowanie twojemu dziecku! [7 propozycji]

Jak nauczyć dziecko myć zęby? Akcesoria, takie jak szczoteczka soniczna dla dzieci pozwolą polubić codzienne szczotkowanie. Kolorowa klepsydra, ciekawa nakładka czy smakowa pasta pomogą zaaranżować świetną zabawę, która połączy przyjemne z pożytecznym. Sprawdź, które gadżety przydadzą się w waszej łazience.

Polecamy też

Jak nauczć dziecko myć zęby? Szczoteczka soniczna specjalnie dla dzieci i wiele innych

Jeśli pociecha raz zrazi się do mycia zębów, trudno będzie wprowadzić w życie codzienne szczotkowanie. Warto od początku zadbać o ciekawe, kolorowe akcesoria do mycia zębów, które umilą ten proces. Szczególnie wartym uwagi sprzętem są wszelkiego rodzaju czasomierze. Pozwalają one wydzielić odpowiedni czas na pielęgnacje dziąseł, a dziecko dokładnie wie, za ile minut zakończyć mycie zębów. Taki gadżet można znaleźć w wersji elektronicznej lub w postaci piaskowej klepsydry. Innym równie ciekawym akcesorium będzie soniczna szczoteczka. Nie tylko zwiększa skuteczność szczotkowania dziąseł, ale także potrafi sygnalizować prawidłowe ruchy ręki.

Gdzie kupić szczoteczkę soniczną i inne gadżety, które pomogą Ci nauczyć dziecko myć zęby?

Wszelkie akcesoria do mycia zębów dla swojej pociechy znajdziesz w markecie lub w sklepie z gadżetami dla dzieci. Wiele ciekawych ofert znajdziesz również w internecie. Nie polecamy jednak w ten sposób kupować najważniejszego, czyli szczoteczki. Warto na żywo sprawdzić jej miękkość oraz włosie. Z uwagi na to, że higiena jamy ustnej jest kwestią bardzo osobistą, postaraj się nie odkupywać gadżetów od innych osób. Poza tym, zakup takiej wyprawki nie jest zbyt wysokim kosztem.

Nie przegap

Zadaniem rodziców jest zadbanie o jamę ustną pociechy od samego początku. Nawet samo masowanie dziąseł pozwoli uśmierzyć ból podczas ząbkowania, a także pomoże uniknąć pleśniawki. Dodatkowo, kolorowe gadżety zapewnią świetną zabawę zarówno rano, jak i wieczorem.

Jak nauczyć dziecko mycia zębów i higieny jamy ustnej? 

Higiena jamy ustnej powinna zaczynać się już od pierwszych dni życia niemowlaka. Pięlgnowanie dziąseł jest bardzo ważne, a poza tym może zapobiec pleśniawce. Zwracaj uwagę na to ,co dziecko bierze do buzi i dokładnie dezynfekuj wszelkie grzechotki czy gryzaki. Pierwsza szczoteczka dla najmniejszych pociech powinna być bardzo miękka. Dodatkowo rączka musi posiadać ergonomiczny kształt, dopasowany do małych rączek. Istnieje również wiele modeli szczotek sonicznych, które są łatwiejsze w obsłudze. Sygnalizują one, gdy dziecko dobrze szczotkuje zęby lub informują, kiedy należy przejść do kolejnej części łuku zębowego.

Aktualizacja: 2016-08-03 Publikacja: 2016-04-07
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.