Robaki u dzieci: węgorek jelitowy i włosogłówka

robaki u dzieci wegorek jelitowy i wlosoglowka
fot.: photos.com

Robaki u dzieci: każde dziecko jest narażone na zakażenie pasożytami jelitowymi. Jak dziecko może się zarazić włosogłówką i węgorkiem jelitowym? Zabawy z domowymi zwierzętami, grzebanie rękami w ziemi czy zakażone jedzenie to najczęstsze przyczyny zakażenia pasożytami u dzieci.

Robaki u dzieci: węgorek jelitowy

Pasożyty u dzieci wywołujący węgorzycę. Larwa węgorka dostaje się do organizmu przez skórę, następnie z krwią przedostaje się do serca, płuc, potem do gardła. Tam zostaje połknięta i trafia do jelita. Poszczególnym etapom wędrówki towarzyszą różne objawy.

Węgorek jelitowy objawy. W miejscu, w którym larwa dostała się pod skórę, pojawia się obrzęk i zaczerwienienie. W zależności od miejsca przechodzenia larwy z krwi do układu oddechowego powoduje ona zapalenie krtani, płuc bądź dróg oddechowych.

Węgorzyca objawy. Gdy pasożyt już dojdzie do jelit, dziecko może cierpieć na bóle brzucha, biegunkę, bezsenność, anemię. Prawie zawsze też chudnie, a w skrajnych przypadkach larwa powoduje ciężkie wyniszczenie organizmu.

Przeczytaj również: PASOŻYTY JELITOWE: Owsiki, lamblie i inne

Robaki u dzieci: włosogłówka

Robaki u dzieci, pasożyty w kształcie nitki o długości do około 5 cm to włosogłówka. Dziecko może zarazić się nim, jedząc produkty zanieczyszczone jajeczkami z larwą. W procesie zakażenia dużą rolę odgrywają muchy, które przenoszą jajeczka z gleby i odchodów na produkty spożywcze.

Włosogłówka objawy - zainfekowania to biegunka, bóle brzucha, brak apetytu, chudnięcie, anemia, osłabienie, wysypki alergiczne. Aby uniknąć zakażenia, trzeba przestrzegać higieny osobistej oraz myć jarzyny i owoce bezpośrednio przed zjedzeniem, a także tępić muchy.

Polecamy wideo: Jak przygotować dziecko do wizyty u pediatry? 

źródło: Jak być rodzicem ucznia Aktualizacja: 2016-10-15 Publikacja: 2016-04-06
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.