Stawianie baniek - jak stawiać bańki dzieciom

Stawianie baniek

Stawianie baniek to domowy sposób leczenia przeziębienia u dzieci. Dziś lekarze znów coraz częściej polecają tę metodę. Jest niezwykle skuteczna w przypadku leczenia zapalenia płuc u dziecka, ale także gdy mamy do czynienia ze zwykłym przeziębieniem. Bańki można stawiać nawet bardzo małym dzieciom. Trzeba tylko wiedzieć jak.

Jak stawiać bańki dziecku - to pytanie zadaje sobie każdy niedoświadczony rodzic. W sklepach możemy kupić bańki klasyczne, ogniowe oraz szklane, w których powietrze zasysa się specjalną pompką. Jeśli nie masz doświadczenia, lepiej wybierz te drugie.

Stawianie baniek dziecku - o czym koniecznie trzeba pamiętać

Zanim przystąpisz do stawiania baniek, przygotuj do tego skórę dziecka, by nie doprowadzić do podrażnień. Weź odrobinę maści rozgrzewającej (z elementem natłuszaczającym) i delikatnie, powolnymi ruchami wmasuj w skórę dziecka. Możesz też użyć do tego zwykłej wazeliny, wtedy pamiętaj, by przed zabiegiem, rozgrzać także swoje dłonie. Włosy dziewczynki, gdy są długie, zepnij. Pamiętaj, by w pomieszczeniu było ciepło. Na czas pozostawienia baniek na skórze dziecka, okryj je delikatnie kocykiem. Obserwuj dziecko i zostań z nim. Zanim zaczniesz stawiać bańki, poczytaj dokładnie instrukcję. Jeżeli masz wątpliwości, poradź się lekarza lub farmaceuty.

Polecamy też

Jak stawiać dziecku bańki?

Przeziębione dziecko i w ogóle dziecko może nie chcieć współpracować tak jak dorosły. Musisz się z tym liczyć. Jeśli dodatkowo będziesz robić to pierwszy raz, poćwicz wcześniej. Zdecydowanie trudniejsze jest stawianie baniek klasycznych, ogniowych. Jeśli chcesz się przekonać czy sobie poradzisz, wykonaj prosty test. Spróbuj przyssać bańki do grubej, lakierowanej okładki kolorowego magazynu.

Kiedy stawiać bańki?

Bańki stawiamy, kiedy zleci to lekarz. Najczęśniej w przypadku zapalenia płuc u dziecka, ale nie tylko. Po stawianiu baniek dziecko powinno pozostać jakiś czas w domu. Porozmawiaj ze swoim lekarzem jak powinno zostać zaplanowane stawianie baniek u twojego dziecka.

Nie przegap

źródło: miesięcznik "Zdrowie" Aktualizacja: 2016-07-21 Publikacja: 2012-09-24
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.